piątek, 10 października 2008

Bobowo. Wystawa IPN "PRL - tak blisko, tak daleko..."

Od kilku dni w siedzibie Zespołu Szkół Publicznych w Bobowie, przy ulicy Gimnazjalnej 20, można oglądać niecodzienną wystawę. Wystawa zatytułowana jest "PRL - tak daleko, tak blisko…". W jej skład wchodzą 43 tablice z bogatym materiałem ikonograficznym, przedstawiającym najnowszą historię Polski obejmującą lata 1944 - 1989.
Patronat nad wystawą sprawuje Instytut Pamięci Narodowej w ramach Biura Edukacji Publicznej. Zdjęcia umieszczone na tablicach opatrzone są komentarzem informującym o czasie i miejscu przedstawionych wydarzeń.


Obecność tej wystawy w naszej szkole to wydarzenie tym cenniejsze, że dzisiaj silniej niż słowo przemawia do odbiorców obraz. Prezentowane fotografie stanowią zatem cenne wsparcie procesu dydaktycznego na takich przedmiotach jak historia, WOS czy język polski. Dzięki tej wystawie uczniowie mogą lepiej poznać najnowszą historię Polski, do której jest im przecież dalej aniżeli bliżej. Rzeczywistość PRL-u znana jest im bowiem tylko z opowieści rodziców, dziadków i nauczycieli. Kontakt z tą formą prezentacji faktów sprzyja też kształtowaniu wśród uczniów postaw patriotycznych.


Warto dodać, że wystawa trafiła do naszej szkoły dzięki zaangażowaniu nauczyciela historii Grzegorza Pstronga. Do zwiedzania wystawy zaproszeni zostali także mieszkańcy gminy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz