niedziela, 19 października 2008

Starogard. Nietrzeźwy odpalał "na pych"

Prawie dwa promile alkoholu wydmuchał kierowca poloneza, którego starogardzcy policjanci zatrzymali za jazdę bez włączonych świateł. Nie miał również przy sobie dokumentów od pojazdu. Jak się okazało w chwili zatrzymania próbował odpalić poloneza na tzw. "pych".


Policjanci ze Starogardu wczoraj (16.10) przed godz. 21 na ul. Żeromskiego zauważyli jadącego nieoświetlonego poloneza. Pojazd poruszał się z górki, a jego silnik był wyłączony.
Samochodem tym kierował 48-letni Joachim R. Jak się okazało podczas kontroli drogowej, mężczyzna był nietrzeźwy. Wydmuchał prawie 2 promile. Nie dość tego. Nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy OC. Kontrolującym go policjantom tłumaczył, że chciał odpalić auto na tzw. "pych".
Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Poza tym poniesie on również karę za jazdę bez włączonych świateł oraz brak wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Zatrzymano mu prawo jazdy, a pojazd odholowano na policyjny parking. Noc spędził w policyjnym areszcie.
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd.
st. sierż. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz