niedziela, 19 października 2008

Smętowo. Czwartkowe zmagania lekkoatletów

Przez ostatnie dwa tygodnie w jesienne popołudnia spotykaliśmy się wspólnie z uczniami szkół z całego powiatu na czwartkowych zawodach lekkoatletycznych. Inauguracyjne zawody nowej edycji odbyły się 9 października w Smętowie Granicznym, które na polu sportowym staje się coraz aktywniejsze i bardziej zauważalne. Działacze dwóch klubów: LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie i Skórczu połączyli siły i znaleźli pomysł na większe zainteresowanie Królową Sportu.
Dzięki Czwartkom, które organizujemy na stadionach tychże miejscowości, uczniowie szkół podstawowych ubiegają się o udział na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznym, który już teraz nazywany jest nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski dzieci do lat 13. Nie ma więc konieczności udziału w zawodach wyjazdowych do Chojnic czy Gdańska, co wiązało się ze sporymi kosztami. Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji jedna z zawodniczek Anna Czapiewska z Lubichowa wygrała Finał Ogólnopolski w Warszawie z nowym rekordem Polski i w nagrodę udała się na tygodniowy pobyt do Paryża, zwyciężając również mecz międzynarodowy! Sport więc już w młodym wieku daje mnóstwo możliwości, trzeba je tylko odpowiednio wykorzystać.

Zachęcamy szkoły, które jeszcze nie wzięły udziału w naszych zmaganiach, by nie zwlekały i przygotowały swoich młodych zdolnych wychowanków do rundy wiosennej. Ruszamy już 16 kwietnia na stadionie w Skórczu. Przez 3 kolejne miesiące spotykać się będziemy pięć razy: 16 i 23 kwietnia, 7 i 14 maja. Całą edycję zakończymy wielkim finałem 4 czerwca. Rywalizują ze sobą uczniowie z klas IV, V i VI, z których najlepsza 40-osobowa grupa uda się na Finał Ogólnopolski do Warszawy. Przy okazji organizujemy starty dziewcząt i chłopców z gimnazjum i szkół średnich. Więcej na ten temat na stronie: www.gosirsmetowo.pl oraz smetowo.kociewiacy.pl. Natomiast pełne wyniki naszych wszystkich zawodników na tle innych startujących z całej Polski ujrzymy na stronie www.czwartki.pl.

Niżej kilka zdań na temat samej imprezy.

Nazwa "Czwartków Lekkoatletycznych" nawiązuje do słynnych obiadów czwartkowych króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tym, czym dla artystów stały się obiady czwartkowe, tym dla dzieci mają być sportowe spotkania nazwane "czwartkami lekkoatletycznymi". Mają one im pomagać w rozwoju, zaszczepiać zasady fair play, a także odciągać od wszystkich zagrożeń oczekujących na młodych ludzi, tj. papierosów, alkoholu
i narkotyków.

Czwartki Lekkoatletyczne spełniają nieocenione zadania i role:

Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży szkolnej, którą pociąga rywalizacja sportowa, sukcesy, magia i blask sławy;

Kształtują nawyki zdrowego trybu życia i pomagają utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną;

Zasilają kluby sportowe w młodych i zdolnych zawodników (przy dużym zaangażowaniu rodziców - ważne!).

CZWARTKI W LICZBACH:

6 - liczba szkół całego powiatu, które do tej pory przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix Czwartków.

40 - osób; mniej więcej taki skład będzie liczyła reprezentacja Kociewia na Finał Ogólnopolski.

102 - dyplomy rozdajemy na każdych zawodach z cyklu Grand Prix, nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas zawodów Finałowych.

111 - tyle było osobostartów na inauguracyjnych zawodach w Smętowie, tydzień później w Skórczu liczba ta wzrosła do 132!

3884 - punktów; jak na razie tyle zgromadziło PSP Kopytkowo w klasyfikacji Szkół; zawodnicy prowadzeni przez nauczycielkę Annę Krześniak wyprzedzają PSP Skórcz o 1696 pkt. oraz trzecie - PSP Smętowo o prawie 2000 pkt.


A już teraz zapraszamy wszystkich miłośników na wielką biegową ucztę do Smętowa. Tam 7 listopada odbędą się III Biegi Niepodległościowe o Puchar Wójta Gminy Smętowo Gr. oraz Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Czekają nas nie lada emocje, tym bardziej, że organizatorzy zapowiadają świetne nagrody oraz wspaniałą sportową atmosferę. Zapisy już od godz. 9. na terenie GOKSiR. Pierwsze biegi Krasnali od godz. 10.30. Dla każdego ciepły posiłek i napój. Do zobaczenia na trasie!

KLASYFIKACJA - GIMNAZJA I LICEA [PDF]


(kn)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz