niedziela, 19 października 2008

Kleszczewo Kościerskie. Pogodna Spartakiada

W ostatnim dniu września miała miejsce Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Impreza, zorganizowana przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pogoda", odbyła się na Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim.

Do sportowej rywalizacji stanęło 8 drużyn z: Chmielna (dwie), Gdyni, Kalisk, Rokocina, Skórcza, Starogardu i Kleszczewa. Organizatorzy przygotowali dla nich dziesięć dyscyplin, zaś każdy z zespołów biorących udział w zawodach, liczył sześciu zawodników.

Przybyłych na imprezę przywitał przewodniczący Stowarzyszenia "Pogoda" Wojciech Kloński, natomiast uroczystego otwarcia spartakiady dokonał wójt gminy Krzysztof Trawicki. Stało się tak dlatego, iż to właśnie wójt ufundował nagrody - trzy piękne puchary oraz pamiątkowe medale.

Wśród gości byli: Dariusz Majorek - dyr. Pomorskiego Oddziału PFRON z Gdańska, Krzysztof Trawicki - wójt, Artur Herold - zastępca wójta, Elżbieta Opat - kierownik GOPS w Zblewie, Irena Macińska - dyr. DPS w Rokocinie, dyr. Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Marek Mischke oraz Marian Reszka - sołtys wsi Kleszczewo.

Po przemówieniach przyszedł czas na rozgrzewkę dla drużyn sportowych, którą wykonano w formie... pokazu aerobiku, zaprezentowanego przez uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy z Kleszczewa, który Stowarzyszenie "Pogoda" od 2002 r. z powodzeniem prowadzi. Pokaz, bardzo profesjonalny i niezwykle dynamiczny, zrobił duże wrażenie. Perfekcyjnie i z widoczną satysfakcją poprowadziła go Justyna Chrzanowska z kleszczewskiego ŚDS.

Po tej "rozgrzewce" przyszedł czas na sportowe emocje: dziesięć zręcznościowych dyscyplin, przez które przejść musiała każda z ośmiu występujących drużyn. Wszyscy sportowcy walczyli niezwykle ofiarnie i ambitnie, a nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwała Główna Komisja Sędziowska oraz sędziowie liniowi, których rolę dzielnie pełniły uczennice kleszczewskiego ZSP.


Gdy ukończono wszystkie konkurencje spartakiady, sędziowie udali się na naradę celem podsumowania wyników. Przyszedł wtedy czas na zabawę i relaks, który zapewniły terapeutki z "Pogody" pod kierownictwem Justyny Chrzanowskiej. Poprowadziły one uczestników spartakiady do tańca, zaś pani Justyna zaprosiła ich do zbiorowego aerobiku. Tak wszystkim przypadł do gustu, że niewielu gości pozostało jego biernymi widzami.

Po zabawie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W imieniu wójta zwycięskim drużynom puchary wręczył Marek Draws - Kierownik GOK w Zblewie.


Zwycięzcą spartakiady została drużyna reprezentująca Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" z Kleszczewa, drugie miejsce zajęła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie, a trzecią lokatę uzyskał zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej również z Chmielna! Inne zespoły zajęły kolejne miejsca: "Wspaniała Rodzinka" z Kalisk, Gdyńskie Stowarzyszenie Integracyjne "Promyk", Dom Pomocy Społecznej z Rokocina, "Łapiszewiaki" ze Starogardu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej "Caritas" ze Skórcza. "Pogodę" reprezentowała ekipa w składzie: Magdalena Bruchmann, Mariola Gila, Aleksandra Taberska, Jacek Lubiński, Krzysztof Michna i Jacek Pawelec.

Ponieważ zwycięzcami spartakiady byli wszyscy jej uczestnicy, wzięli oni udział w Paradzie Zwycięstwa, w której pokazali, jak bardzo cieszą się z odniesionych sukcesów.

W opinii wszystkich impreza zakończyła się pełnym sukcesem. Zatem, Stowarzyszenie "Pogoda" zaprasza za rok na kolejną Spartakiadę!

PS- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" składa serdeczne podziękowania: wójtowi gminy Zblewo za ufundowanie nagród, Firmie Masarskiej "Herold" ze Zblewa oraz Firmie "Tymbark" za oprawę kulinarną imprezy, Firmie "Majster" z Pinczyna za ufundowanie strojów sportowych "pogodnej" drużynie oraz dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie za gościnność i wspaniałych pracowników oraz uczennice, którzy okazali się niezwykle pomocni w trakcie trwania imprezy.

Przewodniczący SON "Pogoda"

Wojciech Kloński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz