wtorek, 14 października 2008

Starogard. Jest już projekt pomnika Deyny

W imieniu komitetu budowy pomnika Kazimierza Deyny pragnę poinformować, że w ubiegły piątek (10.10) członkowie komitetu wyłonili tryumfatora konkursu.Zwycięzcą został Jerzy Dobrzański z Rzeszowa, który w dogrywce pokonał małżeństwo artystów Agnieszkę Świerzowic-Maślaniec i Marka Maślańca z Krakowa

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. W szranki stanęli autorzy 10 prac o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie. Niezwykle ciekawe były również koncepcje zagospodarowania przestrzeni wokół samej rzeźby. Ostatecznie jednak zwycięstwo przypadło w udziale projektowi J. Dobrzańskiego, któremu składamy najszersze gratulacje. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w drugiej połowie listopada, o czym wcześniej poinformujemy media.

Od przyszłego tygodnia komitet musi zająć się dosyć skomplikowanym procesem zwracania pozostałych prac ich autorom. Kiedy się z tym uporamy, wystąpimy do Prezydenta Starogardu z prośbą o udzielenie zgody na zlokalizowanie rzeźby na starogardzkim Rynku. Równolegle będziemy z autorem rzeźby przygotowywali szczegóły realizacji projektu, a także rozpoczniemy konkretne rozmowy z firmami - potencjalnymi fundatorami.


Oczywiście cały czas liczymy na datki osób (zgodnie z naszymi założeniami projekt ma powstać bez udziału środków publicznych). Jak na razie zbiórka idzie bardzo słabo, a projekt wsparło finansowo dosłownie kilka osób z komitetu. Liczymy, że sytuacja ta ulegnie zmianie i starogardzianie zachcą przyłączyć się do naszej zbiórki.

Wpłat można dokonywać gotówką w biurze poselskim posła Sławka Neumanna, ul. Kościuszki 27, biuro nr 22 (22 na domofonie), od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 15. Tam też można zobaczyć zwycięski projekt oraz zakupić (minimalna cena 10 zł) zestaw 14 pięknych widokówek autorstwa Józefa Olszynki pt. "Kociewie - malowany region" - są jednocześnie cegiełką na budowę pomnika. Wpłat można dokonywać także poprzez wpłatę na konto na niżej podany numer.

Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim 49 8340 0001 0003 7400 2000 0002, dopisek: "Zbiórka publiczna na pomnik Kazimierza Deyny w Starogardzie Gd."

Adresat: Stowarzyszenie Instytut Kociewski, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 26, 83-200 Starogard Gd.

Patryk Gabriel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz