sobota, 10 grudnia 2011

ANNA MARIA SZWEDA o wizycia Mikołaja w Czarnymlesie

Dnia 5 grudnia do dzieci w świetlicy wiejskiej w Czarnymlesie przyszedł specjalny gość, a właściwie nawet dwoje gości. Punktualnie o 16:30 wszystkich zebranych przywitał specjalny pomocnik specjalnego gościa - czyli ni mniej, ni więcej tylko ELF we własnej osobie.
Opowiedział dzieciom krótką historię o tym, skąd się wziął Święty Mikołaj. Potem maluchy odpowiadały na pytania dotyczące tego wspaniałego gościa. Dowiedziały się również, że nie wszędzie dzieci odwiedza Mikołaj....W Rosji jest to Dziadek Mróz, a w Hiszpanii czarownica Befana. Oni również rozdają podarunki. Wszyscy jednak zgodnie przyznali, że nasz mikołaj jest najfajniejszy.
Potem wspólnie z Elfem zaśpiewano ulubioną piosenkę Mikołaja po czym wyczekiwany gość wreszcie się zjawił. Przywitał się i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Były tańce, zabawy, konkursy. Mikołaj mianował dziewięcioro dzieci na renifery i rozdał im reniferowe poroża. Potem wesoły zaprzęg ruszył w rytmie muzyki.
Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły.
Na koniec każde otrzymało podarunek od mikołaja. Było też wspólne zdjęcie.
Maluchy z żalem żegnały specjalnego goście, który jednak obiecał, że i za rok przybędzie na wspólne tańce.

Cały program został przygotowany przez Grupę Imprezową Forty Deegres. Paczki, które otrzymało 36 dzieci zostały zakupione ze składki rodziców, natomiast reszta (czyli zapłata za "przebierańców") została sfinansowana ze środków pozyskanych podczas festynu, który ww Grupa organizowała we wrześniu w Czarnymlesie.
Spotkanie mikołajkowe było pierwszym z serii imprez, które zostaną zorganizowane z dochodów z tegoż festynu. Kolejnym będzie bal przebierańców w styczniu. Będą również zabawy i zajęcia w świetlicy podczas ferii oraz Dzień Dziecka.
Serdecznie zapraszamy już dziś wszystkie chętne dzieciaki z Czarnegolasu (tylko!!!) do wspólnej zabawy.

Anna Maria Szweda

ZDJĘCIA
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz