poniedziałek, 19 grudnia 2011

Kto do pionu postawi szwagra kuzynki chłopaka?

Po co nam konsultant ślubny w XXI w.?

No właśnie - może dlatego, że mamy XXI w., a co za tym idzie - dogodność korzystania z coraz bardziej innowacyjnych usług. Na Zachodzie z konsultanta ślubnego, który to zawód narodził się w Stanach Zjednoczonych, korzysta co najmniej 90% par zawierających związek małżeński...
Kim jest konsultant ślubny? Przecież organizując wesele sama mogę o wszystko zadbać. Tak?! A kto zajmie się chociażby zszyciem niespodziewanie pękniętego ramiączka świadkowej? Kto zaopiekuje się zakłopotanymi gośćmi, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się ich obiekt noclegowy? Kto do pionu postawi szwagra kuzynki chłopaka? Nie wspominając o takich istotach organizacja i wybór m.in.: lokalu, zaproszeń, fotografa, oprawy muzycznej, ubioru i stylizacji, linii przewodniej uroczystości, wiązanki i dekoracji, menu, winietek, upominków dla gości, tortu weselnego, aspektów werbalnych, fryzjera, makijażystki, opiekuna dla dzieci, konferansjerów, aż wreszcie atrakcyjnych atrakcji? Rodzice? Siostra? Przyjaciółka? Dla nich to też ważny dzień, w którym królują emocje i stres.


Dlatego konsultant ślubny, inaczej zwany wedding plannerem, może sprawnie kompleksowo lub częściowo zorganizować Wam ślub i wesele. Doradzić może również w kwestiach związanych z tą branżą (i nie tylko). To on jest generałem, który wspiera weselną armię, zachowując zimną krew w niekontrolowanych sytuacjach, zdyscyplinowanie czy empatię do wszystkich gości. Taki wedding planner to specjalista od spraw skomplikowanych, niewdzięcznych czy niesztampowych. Zawód konsultanta ślubnego w Polsce stosunkowo jest młody (na Zachodzie to tradycja), dlatego wprowadza on na polski rynek świeże, nietypowe i innowacyjne pomysły. Organizator wesela wyręcza w negocjacjach i podpisywaniu umów, układa scenariusz przyjęcia i dopilnowuje, by każdy z podwykonawców rzetelnie się jego trzymał. Nadzoruje tez przyjazd i zakwaterowanie gości. Doradca weselny jest z nami nie tylko przed i w trakcie ślubu, ale może być również po uroczystości, by dopilnować spraw logistycznych (np. demontaż dekoracji, czy transport kwiatów).

Klientami firm wedding plannerskich przeważnie są osoby, które chcą czegoś innego, czasami mniej tradycyjnego (co można praktycznie spotkać na każdym weselu) i nietypowego, coś co na długo pozostaje w pamięci gości. Zazwyczaj klientem "weselnego ambasadora" są osoby zapracowane, mieszkające za granicą lub nie mające zdolności organizatorskich, pomysłu czy wsparcia. Czasami są to osoby, którym nie pozostało dużo czasu na zorganizowanie uroczystości.

Dla Klientów decydujących się na usługi Konsultanta ślubnego najważniejszą kwestią jest jego profesjonalizm i doświadczenie, warto więc korzystać z usług firm, które zdobyły wiedzę na ten temat i mogą poświadczyć to certyfikatami oraz na bieżąco poszerzają swoja wiedzę. Dodatkowym atutem są referencje i zadowolenie Klientów z jego usług.

Na Kociewiu znaleźliśmy firmę spełniającą powyższe kryteria - to Perfekt Przyjęcie, każdego swojego klienta traktuje indywidualnie, dlatego ich wesela są niekonwencjonalne, co nie oznacza, że dużo droższe. Owszem, luksus odbiegający od tradycji ma swoją cenę, lecz konsultanci ślubni często wypracowują rabaty, które ciężko wynegocjować osobom "z ulicy". I tu zależy od agencji jak wycenia swoje usługi, a ma 3 możliwości. Poprzez: określony procent z budżetu weselnego, "zgarnięcie" rabatów wypracowanych u podwykonawców lub prowizję wyliczoną na podstawie pracochłonności. Perfekt Przyjęcie. wybiera opcję trzecią, gdyż jest ona najbardziej obiektywna i uczciwa wobec klienta. Dla Perfekt Przyjęcie istotna jest ilość podwykonawców, którą ma znaleźć, odległość i terminy, które ma pokonać czy atrakcje, które ma zapewnić.Firma Perfekt Przyjęcie nie tylko specjalizuje się w organizacji wesel&ślubów, ale również innych przyjęć i uroczystości okolicznościowych (m.in. chrzciny, spotkania biznesowe, przyjęcia rozwodowe czy spotkania wigilijne). Mówi się o nich, że są najlepiej zorganizowani, najbardziej kreatywni i mają największe zdolności interpersonalne. Pomysłodawca Perfekt Przyjęcia, to specjalista ds. PR i dyplomowany konsultant ślubny, który zdaje sobie sprawę, jak istotny jest wizerunek dobrze zorganizowanego przyjęcia. Perfekt Przyjęcie realizuje zarówno kompleksową organizację przedsięwzięcia, jak i częściową (wybrane usługi), od kameralnej po huczną, zamówienia indywidualne oraz grupowe, prywatne i te o charakterze elitarnym, od tradycyjnych po ekstrawaganckie. Z Perfekt Przyjęcie Ty też będziesz beztroskim gościem na swojej uroczystości, którą możesz zorganizować, nie wychodząc z domu.

PERFEKT PRZYJĘCIE - PRZEJDŹ NA STRONĘ WWWBrak komentarzy:

Prześlij komentarz