piątek, 23 grudnia 2011

GMINA SKARSZEWY. Kolejny pieszy zginął na drodze . Inne

Policjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 224. Jadący w kierunku miejscowości Więckowy seat potrącił pieszego. Obrażenia jakich doznał 51-letni mężczyzna okazały się śmiertelne.

Wczoraj około godz. 16:45 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki wydarzył się w pobliżu Skarszew na drodze wojewódzkiej nr 224. Na miejsce skierowano policjantów z pobliskiego posterunku. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Idący prawą stroną jezdni mężczyzna został potrącony przez jadącego w tym samym kierunku seata. Obrażenia jakich doznał mieszkaniec powiatu kościerskiego okazały się śmiertelne.

Wiadomo już, że 55-letnia kobieta kierująca seatem była trzeźwa. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do pieszych jak i kierujących. Rozważne poruszanie się w ruchu drogowym na pewno ograniczy liczbę kolizji i wypadków drogowych.
POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ

Dzięki szybkiej reakcji na otrzymaną informację starogardzcy policjanci uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego próbował popełnić samobójstwo. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala, a funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj późnym wieczorem starogardzcy policjanci zostali poinformowani o tym, że 33-letni mężczyzna próbuje odebrać sobie życie. Jak wynikało ze zgłoszenia, mieszkaniec gminy Skarszewy zabrał ze sobą jakieś leki, wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku.

Dyżurny starogardzkiej komendy natychmiast skierował na miejsce kilka patroli policyjnych, w tym przewodnika z psem tropiącym. Funkcjonariusze ustalili rysopis desperata i przystąpili do działania. W pierwszej kolejności mundurowi przeszukali okolicę w pobliżu miejsca zamieszkania. Następnie funkcjonariusze skontrolowali znajdujące się w pobliżu polne i leśne drogi.

W tym czasie dyżurny utrzymywał z poszukiwanym mężczyzną stały kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy policjant próbował zdobyć informacje mogące naprowadzić funkcjonariuszy na miejsce, w którym przebywał niedoszły samobójca. Po ponad 2 godzinach poszukiwań, gdy dyżurny zaczął tracić kontakt z rozmówcą interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze odnaleźli leżącego na skraju lasu mężczyznę.

Dzięki otrzymanej informacji i natychmiastowej reakcji na zgłoszenie policjanci uratowali kolejne życie. Wychłodzony mieszkaniec gminy Skarszewy trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz