czwartek, 1 grudnia 2011

Z POLICJI. Złapano złodziei aut. Wypadek w Ciecieciorce

UCIEKLI Z DOMU, OKRADLI KIOSK I PIWNICE

POLICJANCI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI 3 NIELETNICH, KTÓRZY POD KONIEC LISTOPADA BR. OKRADLI KIOSK I WŁAMALI SIĘ DO 10 PIWNIC. SCHWYTANE PRZEZ POLICJĘ OSOBY UCIEKŁY Z DOMU. O CAŁEJ TEJ SPRAWIE POLICJANCI POINFORMOWALI JUŻ SĄD RODZINNY, KTÓRY ZADECYDUJE O DALSZYM LOSIE NIELETNICH WŁAMYWACZY.

W minioną środę policjanci ze Starogardu Gdańskiego wpadli na trop 3 nieletnich włamywaczy, którzy okradli kiosk w centrum miasta. Łupem nieletnich włamywaczy padły artykuły spożywcze i tytoniowe. Jak ustalili funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich zatrzymane w tej sprawie osoby włamały się również do 10 osiedlowych piwnic. Z okradanych pomieszczeń zabierali rzeczy, które pomagały im przetrwać poza domem. Wstępne straty spowodowane działalnością nieletnich opiewają na kwotę blisko tysiąca złotych. Obecnie śledczy sprawdzają czy nieletni mieszkańcy Starogardu Gdańskiego wcześniej nie popełniali podobnych przestępstw. Miejscowi stróże prawa o całej tej sprawie poinformowali już sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich włamywaczy.
mł. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim


DO GROŹNEGO WYPADKU DROGOWEGO DOSZŁO WCZORAJ WIECZOREM W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI CIECIORKA

OSOBOWY VOLKSWAGEN CZOŁOWO UDERZYŁ W DRZEWO. ZAKLESZCZONEGO W AUCIE KIEROWCĘ UWOLNIONO Z POJAZDU DOPIERO PRZY UŻYCIU SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU. CIĘŻKO RANNY MĘŻCZYZNA TRAFIŁ DO SZPITALA.

Policjanci z Kalisk wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Cieciorka. Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 21.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący volkswagenem mężczyzna na zakręcie drogi zjechał na lewe pobocze i z impetem uderzył w drzewo. Zakleszczonego w aucie 32-latka uwolniono dopiero przy użyciu specjalistycznego sprzętu służącego do cięcia rozbitych pojazdów. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. Aby ustalić, czy kierowca rozbitego na drzewie volkswagena był trzeźwy policjanci pobrali krew. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.
mł. asp. Marcin Kunka
3 MIESIĄCE ARESZTU DLA AMATORÓW CUDZYCH AUT 3 osoby zatrzymane i aresztowane oraz odzyskany skradziony volkswagen to efekty działań starogardzkich policjantów z minionego weekendu. Aresztowani złodzieje samochodów mają od 18 do 22 lat, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany volkswagen już wrócił do właściciela. W piątkową noc dyżurny starogardzkiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu dostawczego vw T4, w jednej z miejscowości na terenie gminy Starogard. W rejon ten natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. W lesie policjanci zauważyli inny uruchomiony samochód. Za kierownicą passata siedział młody mężczyzna, który nie potrafił wytłumaczyć do kogo należy auto ani co robi w lesie o 3.00 w nocy. Mężczyzna nie miał też prawa jazdy, za co został ukarany mandatem. Policjanci ustalili, że towarzyszyli mu dwaj mężczyźni. Chwilę potem zostali zatrzymani. W passacie policjanci znaleźli m. in. przyrządy służące do uruchamiania aut i nawigację. W tym samym lesie, policjanci znaleźli skradzionego VW T4. Auto już wróciło do właściciela. Wyjaśniane jest również pochodzenie zabezpieczonego passata. Sprawa ma charakter rozwojowy. Cała trójka usłyszała już zarzuty, a dzisiaj rano Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zdecydował o ich 3-miesięcznym aresztowaniu. Aresztowani mają od 18 do 22 lat, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Angelika Kreft Zespół Prasowy KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz