sobota, 17 grudnia 2011

Starogard i starogardzianie - cz. 4

Część 4. Prezentujemy następne zdjęcia z "Księgi honorowej" Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie. Dotyczą lat 1980 - 1985.


Zobacz cz. 3

1980

Ferie zimowe - luty - marzec - upłynęły pod znakiem filmu i zabawy.
W prasie wybrzeżowej pojawiło się kilka artykułów o kulturze w Starogardzie. O OPP m.in. napisano, ze w zajęciach uczestniczy ponad 600 dzieci. Wysokie notowania w Gdańsku mają recytatorzy ze stolicy Kociewia. Nie gasną marzenia OPP o własnej siedzibie przy ul. Browarowej. "Gospodarze miasta zlecili już Pracowniom Konserwacji Zabytków wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na planowaną w 1981 r. odbudowę spichrza, browaru i murów obronnych" - pisała Maria Nowik. Autor "Księgi" natomiast napisał: "odbudowa spichrza i browaru przy ul. Browarowej dotyczy bezpośrednio OPP, które ma otrzymać, w restaurowanych budynkach zabytkowych, pomieszczenia do pracy z młodzieżą. Bardzo liczymy na tę inwestycję ze względu na ciasnotę panującą w naszej siedzibie - ratuszu".
Z okazji 35-lecia wyzwolenia Starogardu zorganizowano międzyszkolny konkurs rysunkowy.
W marcowym Turnieju Tańca Towarzyskiego w MDK wyróżniły się pary z LO.
12 kwietnia w kinie "Sputnik" odbyły się Eliminacje Rejonowe do Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.
15 maja w sali teatralnej ratusza odbyła się premiera spektaklu "Rzecz o raju", przegotowanego przez grupę Teatru Poezji działającego przy OPP.

Zaprezentowano monodram Marii Rogowskiej pt. Maria Egipcjanka" w połączeniu z poezja śpiewaną. Na zdjęciach niżej A. Piekutowska i R. Ciecholewski.

W maju ma starogardzkim stadionie odbył się całodzienny plener plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Hasłem organizowanego przez OPP pleneru było: "Sport to zdrowie".

Dwa zdjęcia przedstawiają występy dzieci podczas imprezy "Piosenka Zuchowa".Jak co roku odbyło się Święto Pieśni i Tańca. na zdjęciu chór Szkoły Podstawowej w Lubichowie (dyr. J. Netzel).Na 2 Wojewódzkich Mistrzostwach Zespołów Tanecznych Gdańsk "80 (8.06) Zespół Tańca Nowoczesnego OPP zdobył nagrodę specjalną jury. Na zdjęciach wyżej ostatnie ćwiczenia zespołu przed mistrzostwami.3 października 1980 r. zespół THEBEATLOYD obchodził I rocznicę swojej działalności. Z tej okazji dał w ratuszu koncert. Niżej zespół zdmuchuje świeczkę i podczas "galowego" występu w ZDK Polfa.
9 grudnia odbyła się premiera kabaretu "Co nam zostało z tamtych wad".
10, 11 i 12 grudnia w auli LO, Osiedlowym Domu Kultury słuchano na wieczorach poezji Czesława Miłosza.


Gwiazdka noworoczna. Wspólne strojenie choinki, śpiewanie kolęd przy akompaniamencie instruktora.


Dzielenie opłatkiem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz