środa, 14 grudnia 2011

Policja poszukuje świadków wypadku. Inne

13.12.2011
POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW WYPADKU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się 4 grudnia br. około godziny 22 na ulicy Prusa. Do zdarzenia doszło, gdy jadący w kierunku Hermanowa autobus przejechał leżącego na jezdni mężczyznę.

Funkcjonariusze poszukują świadków tego zdarzenia. Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Osoby, które widziały przebieg zdarzenia, lub posiadają informacje na temat okoliczności wypadku proszone są o kontakt z policjantem prowadzącymi postępowanie. Wszelkie informacje prosimy kierować pod nr tel. /58/ 737-03-38.
kontakt e-mail: kppstarogard@pomorska.policja.gov.pl13.12.2011
PONAD 3 PROMILE ZA KIEROWNICĄ VOLKSWAGENA

Policjanci ze Skórcza zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stawiał czynny opór i nie chciał wysiąść z samochodu. Niebawem 58-latek usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo drogowe. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci ze Skórcza zauważyli jadącego wężykiem volkswagena. Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 10.00 w miejscowości Frąca. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę takiego stylu jazdy.

Gdy policjanci zatrzymali volkswagena do kontroli drogowej wyczuli wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało kierowca tego samochodu spożywał wcześniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany do kontroli kierowca stawiał czynny opór i nie chciał dobrowolnie wyjść z pojazdu.

58-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego stracił swoje prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


14.12.2011
POSZUKIWANY MĘŻCZYZNA TRAFIŁ DO ARESZTU


Wczoraj przed północą policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 28-latka poszukiwanego przez miejscowy sąd i prokuraturę. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas interwencji dotyczącej zakłócenia ciszy nocnej. Zatrzymany przez funkcjonariuszy starogardzianin trafi do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje sądu.


Wczoraj około godz. 23:20 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej. Skierowani na interwencję funkcjonariusze wylegitymowali zastane na miejscu osoby. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest przez miejscowy sąd i prokuraturę.
28-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna poszukiwany był między innymi nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto starogardzianin był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych.
Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu trafił do miejscowego aresztu śledczego.


14.12.2011
ZARZUTY ZA KRADZIEŻ ŚRUB

Warte ponad 2,5 tys. zł śruby próbowali ukraść 3 mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, których zatrzymali miejscowi policjanci. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. Niebawem przestępcy staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 3 mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy zostali zatrzymani za usiłowanie kradzieży śrub włazowych. Na ich trop wpadli dzielnicowi, którzy w miniony poniedziałek około godz. 20:00 patrolowali ulicę Jabłowską. Funkcjonariusze zauważyli 3 mężczyzn, którzy przerzucali przez płot jakieś przedmioty. Na widok radiowozu osoby te odrzuciły swoje łupy i zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili również dane personalne pozostałych wspólników. Już następnego dnia zatrzymano w tej sprawie 39 i 48-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Zatrzymana przez policję grupa próbowała ukraść warte ponad 2,5 tys. zł. śruby włazowe. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Niebawem schwytane przez mundurowych osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kradzież cudzego mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

mł. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz