czwartek, 29 grudnia 2011

FINAŁ KONKURSU "DZIELNICOWY ROKU 2011"

Starogard Gd. dnia 29.12.2011r.


Dzisiaj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej rozstrzygnięto III edycję konkursu "Dzielnicowy Roku 2011". W trwającym od marca do grudnia konkursie wyłoniono 19-tu najlepszych dzielnicowych Pomorza. W plebiscycie oddano blisko 16 tys. głosów. Najlepszym dzielnicowym z powiatu starogardzkiego okazał się asp. Zenon Jastrzemski z Posterunku Policji w Skórczu.Dzisiaj o godzinie 11 w auli KWP w Gdańsku przy ul. Biskupiej odbyła się gala finałowa konkursu "Dzielnicowy Roku 2011". Każdy mieszkaniec województwa za pośrednictwem internetu mógł oddać głos na najlepszego jego zdaniem dzielnicowego. Głosowanie trwało od marca do grudnia br. za pośrednictwem strony "Wrota Pomorza" administrowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Mieszkańcy Pomorza mogli wybierać spośród wszystkich dzielnicowych służących w województwie. Z kandydatów głosujący wybrali 19-tu najlepszych. Dla zwycięzców nagrody rzeczowe ufundowali Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojewoda Pomorski. Plebiscyt honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski oraz Radio Gdańsk.

Dzielnicowy, zwany często policjantem pierwszego kontaktu, to funkcjonariusz, który najlepiej zna potrzeby i kłopoty obywateli. To policjant, który w największym stopniu urzeczywistnia służebną rolę policji wobec społeczeństwa. Dzielnicowi funkcjonują w Policji od samego początku istnienia formacji. Ich zadania w przeważającej części od początku pozostają takie same. Dzielnicowi zajmują się nadzorowaniem osób, które zamieszkują w ich rewirach, a wcześniej wchodziły w konflikty z prawem lub stwarzają zagrożenie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Współpracują z lokalnymi środowiskami, np. radami dzielnic i osiedli w celu poprawy bezpieczeństwa. Do jego zadań należą także takie obowiązki jak walka z przemocą domową, inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach mających za cel zapobieganie przestępczości i zwalczanie patologii.


Najlepszym dzielnicowym z powiatu starogardzkiego okazał się asp. Zenon Jastrzemski - funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu. Rozpoczął on swoją służbę w policji w lutym 2001r. Początkowo pracował w Komisariacie Policji w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie był funkcjonariuszem dochodzeniówki. Zanim został dzielnicowym służył między innymi w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie i komisariacie w Pelplinie. Od 2007 do 2009 roku w ramach polskiego kontyngentu policyjnego dwukrotnie został delegowany do udziału w misji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kosowie. Od stycznia 2011 roku jest funkcjonariuszem KPP w Starogardzie Gdańskim, gdzie obecnie pracuje jako dzielnicowy Posterunku Policji w Skórczu. Warto przypomnieć, że asp. Zenon Jastrzemski na początku sierpnia br. uczestniczył w akcji ratującej życie ludzkie, gdzie wspólnie z asp. Jarosławem Błażejewskim z Posterunku Policji w Skórczu uratowali tonącego w rzece 10-latka. Gdy okazało się, że wyciągnięty na brzeg chłopiec nie oddycha funkcjonariusze podjęli akcję reanimacyjną i rozpoczęli walkę o jego życie. Po kilku minutach reanimacji 10-latek odzyskał oddech i został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku.

Teren jaki obsługuje asp. Zenon Jastrzemski obejmuje gminę Smętowo Graniczne. W skład tego rejonu wchodzą takie miejscowości jak Smętowo Graniczne, Luchowo, Stary Bobrowiec, Frąca, Kamionka, Kopytkowo, Leśna Jania, Kościelna Jania, Stara Jania , Lalkowy, Kulmaga, Czerwińsk, Kornatka, Rynkówka, Rudawki, Smarzewo, Smętowo Wybudowanie.

mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz