piątek, 16 grudnia 2011

BORZECHOWO. Największa impreza środowiskowa

6 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie odbył się XII Kiermasz Mikołajkowy, będący największą imprezą środowiskową w naszej wsi.

Już od września uczniowie z nauczycielami przygotowują się do tej uroczystości. W przygotowaniach angażują się również pracownicy szkoły oraz rodzice. W mikołajki szkoła jest odświętnie udekorowana, na zewnątrz budynku świecą blaskiem ustrojone choinki i widoczna w całej wsi wieżyczka szkoły...


W tym dniu o godzinie 17 w hali sportowej zebrali się zaproszeni mieszkańcy naszej i pobliskich okolic, którzy postanowili spędzić popołudnie spotykając się z mikołajem. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: z-ca wójta A. Herold, radni M. Kośnik i J. Czubek oraz sołtysi naszej i okolicznych wsi.
Wszystkich miłych gości powitała dyrektor szkoły M. Tomana.
Uczniowie zaprezentowali świąteczny repertuar, który w większości przygotowany był w ramach realizowanego projektu, finansowanego ze środków LGD "Chata Kociewia". Były wiersze oraz kolędy śpiewane przez uczniów i wygrywane na instrumentach perkusyjnych.

"Jasełka" przeniosły wszystkich gości do Ziemi Świętej, by jeszcze raz przeżyć najpiękniejsze chwile z Dzieciątkiem Jezus. Punktem kulminacyjnym kiermaszu było spotkanie z mikołajem, który rozdawał najmłodszym słodkości. Dorośli, którzy byli przez cały rok grzeczni, również otrzymali lizaka lub czekoladkę. Mikołaj dobrze wiedział, kto nie zasłużył nawet na drobny upominek.Po występach wszyscy udali się na stoiska kiermaszowe, gdzie można było kupić dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów i ich rodziców.
Koneserzy deserów mogli skorzystać z mini-kawiarenek, gdzie przy dźwiękach kolęd spędzili miło wieczór, pijąc kawę i jedząc smaczne ciasto przygotowane przez rodziców.

Wszystkim za udział i zaangażowanie serdecznie dziękujemy!

Dyrekcja i pracownicy szkoły
w Borzechowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz