poniedziałek, 5 grudnia 2011

Z POLICJI. Mężczyzna zginął pod kołami autobusu. Inne

WYPADEK DROGOWY - MĘŻCZYZNA ZGINĄŁ POD KOŁAMI AUTOBUSU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Prusa. Jadący w kierunku Hermanowa autobus potrącił leżącego na jezdni 32-latka. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj wieczorem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło przed godz. 22.00 na ulicy Prusa. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji jadący w kierunku Hermanowa autobus potrącił leżącego na pasie ruchu mężczyznę. Obrażenia jakich doznał 32-letni mieszkaniec Kociewia okazały się śmiertelne. Wiadomo już , że kierowca autobusu był trzeźwy. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.


ZATRZYMANO 5 OSÓB, KTÓRE TRUDNIŁY SIĘ KRADZIEŻĄ METALI KOLOROWYCH

Policjanci ze Skarszew zatrzymali 5 osób, które zajmowały się kradzieżą metali kolorowych. Przestępcy upodobali sobie jedną z prywatnych posesji. Pochodzące z kradzieży mienie miało trafić do punktów skupu surowców wtórnych. Zatrzymanym osobom przedstawiono już zarzuty. Wobec 3 z nich zastosowano dozór policyjny. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Aż 5 mieszkańców gminy Skarszewy usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży cudzego mienia. Zatrzymane przez miejscowych funkcjonariuszy osoby zajmowały się kradzieżą metali kolorowych. Przestępcy upodobali sobie jedną z prywatnych posesji, skąd zabrali mosiężne zawory oraz miedziane wężownice i przewody. Straty spowodowane przedmiotowymi kradzieżami opiewają na kwotę ponad 50 tys. zł.

Interweniujący w tej sprawie policjanci zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop złodziejskiej szajki. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn wpadło na gorącym uczynku. Zostali zatrzymani na skupie złomu, gdy próbowali sprzedać skradzione wcześniej rzeczy. Odzyskane przez policjantów przedmioty wróciły do właściciela. Wobec 3 zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn zastosowano już dozór policyjny.

Obecnie policjanci ze Skarszew sprawdzają, czy schwytane w tej sprawie osoby w przeszłości nie dokonywały podobnych przestępstw.POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ WŁAMYWACZA

24-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku i został zatrzymany przez policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz podjął interwencję, po tym jak zauważył wychodzącego ze sklepu włamywacza. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Niebawem śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawią zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do sklepu. Usłyszy je 24-letni mieszkaniec Kociewia. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Al. Wojska Polskiego. Włamywacz został zatrzymany przez policjanta, który w czasie wolnym od służby zauważył wychodzącego ze sklepu przestępcę. Schwytany na gorącym uczynku mężczyzna posiadał przy sobie dwie butelki alkoholu, które po uprzednim włamaniu próbował wynieść ze sklepu.
Reakcja policjanta była natychmiastowa. Funkcjonariusz udaremnił ucieczkę przestępcy. Po chwili na miejsce dotarli będący w służbie stróże prawa, którzy przejęli zatrzymanego 24-latka.
Dzięki wzorowej postawie funkcjonariusza skradziony towar odzyskano, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.mł. asp. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz