poniedziałek, 13 sierpnia 2012

CIS. Czujny wytropił złodziei

POLICJANCI ZE ZBLEWA PRZEDSTAWILI ZARZUTY DOTYCZĄCE KRADZIEŻY CUDZEGO MIENIA. USŁYSZAŁO JE DWÓCH MIESZKAŃCÓW POWIATU STAROGARDZKIEGO. ZŁODZIEJE SŁUPKÓW OGRODZENIOWYCH WPADLI NA GORĄCYM UCZYNKU. WYTROPIŁ ICH CZUJNY - POLICYJNY PIES, KTÓRY PODJĄŁ TROP I ZNALAZŁ UKRYWAJĄCYCH SIĘ W LESIE PRZESTĘPCÓW...Kara do 5 lat więzienia grozi 19 i 25-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego, którzy wpadli podczas kradzieży. Do zdarzenia doszło 9.08 nad ranem w miejscowości Cis.

Miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży słupków ogrodzeniowych. Przestępcy wyrwali z
ziemi 24 metalowe elementy ogrodzenia. Część ze skradzionych łupów została odnaleziona w pobliskim lesie, gdzie była przygotowana do wywiezienia.
Sprawcy tego przestępstwa prawdopodobnie zostali spłoszeni. Skierowani na miejsce policjanci odnaleźli w pobliżu samochód, którym poruszali się złodzieje oraz ustalili ich rysopisy. Na miejsce skierowano technika policyjnego oraz przewodnika z psem tropiącym.Czujny, bo tak nazywa się 4-letni owczarek niemiecki, podjął trop i pobiegł w głąb lasu. Za nim ruszył jego przewodnik. Po przebiegnięciu kilkuset metrów policyjny pies wbiegł w krzaki, w których natrafił na dwóch młodych mężczyzn. Mieszkańcy powiatu starogardzkiego tłumaczyli, że zbierają grzyby.
Czujny nos czworonożnego funkcjonariusza nie dał się oszukać, a rysopis grzybiarzy pasował do opisu sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Jeszcze 9.08 śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Niebawem 19 i 25-latek staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz