wtorek, 14 sierpnia 2012

STAROGARD GD. ZATRZYMANO RODZINĘ, KTÓRA KRADŁA PALIWO

POLICJANCI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI SPRAWCÓW KRADZIEŻY PALIWA. KOBIETA ORAZ JEJ 22-LETNI SYN TRAFILI DO POLICYJNEGO ARESZTU. FUNKCJONARIUSZE ODZYSKALI 120 LITRÓW SKRADZIONEGO OLEJU NAPĘDOWEGO. ZATRZYMANE OSOBY USŁYSZAŁY ZARZUTY DOTYCZĄCE KRADZIEŻY CUDZEGO MIENIA.

Wczoraj nad ranem policjanci ze Starogardu Gdańskiego patrolując ulicę Zblewską zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy stali przy zaparkowanej ciężarówce. Osoby te na widok radiowozu
próbowały wejść do stojącej w pobliżu skody. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.Policjanci ustalili dane personalne tych osób. Jak się okazało, była to matka z 22-letnim synem. W skodzie przebywała jeszcze dwójka dzieci tej kobiety. Mieszkańcy powiatu kartuskiego nie potrafili sensownie wytłumaczyć, w jakim celu przyjechali do Starogardu Gdańskiego.
Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach paliwa. Podczas kontroli ładunku przewożonego skodą, policjanci znaleźli 12 plastikowych zbiorników. W czterech z nich znajdowało się 120 litrów oleju napędowego.Gdy do sprawy włączyli się śledczy, wyszło na jaw, że w nocy z niedzieli na poniedziałek 51-letnia kobieta i jej 22-letni syn ukradli olej napędowy z kombajnu zaparkowanego na terenie prywatnej posesji. Najprawdopodobniej te same osoby przywłaszczyły sobie z zaparkowanej przy ulicy Zblewskiej ciężarówki podnośnik hydrauliczny oraz skrzynkę z częściami zamiennymi. Usiłowali również włamać się do zbiornika z paliwem, jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zatrzymanie przez policję.Ponadto 22-latek usłyszał także zarzuty w sprawie włamania i kradzieży 50 litrów paliwa z zaparkowanego na ulicy Mickiewicza forda. Przestępstwo to zostało popełnione na początku
sierpnia br.
Mundurowi zabezpieczyli również wkrętarkę akumulatorową, 2 wiertarki ręczne oraz wąż ogrodowy, które używane były przy kradzieżach.
Zatrzymane na gorącym uczynku osoby trafiły do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Obecnie policjanci ustalają, czy matka z synem nie popełniali podobnych przestępstw w przeszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz