poniedziałek, 6 sierpnia 2012

KRONIKA POLICYJNA - 6.07.2012

Starogard Gdański dnia 06.08.2012r

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 30.07.2012 godz. 00:00 do 06.08.2012 godz. 00:00
PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże


30.07.2012 godz. 12:25, STAROGARD GD. ul. SKARSZEWSKA
F-sze RPI tut. KPP zatrzymali dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy z terenu prywatnej posesji dokonali kradzieży blachodachówki. Zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Mienie odzyskano.

Nietrzeźwi kierujący

02.08.2012 godz. 23:19, STAROGARD GD. ul. MICKIEWICZA
Funkcjonariusze z KPP w Starogardzie Gd zatrzymali do kontroli drogowej Tadeusza E. ( zam. pow. Tczew ), który w stanie nietrzeźwości kierował osobowym volkswagenem. Kierujący przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 1,17 mg/l.


03.08.2012 godz. 08:15, JABŁOWO droga nr 222
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Mirosława B. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował VW T4 będąc w stanie nietrzeźwości - 0,33 mg/l.


30.07.2012 godz. 07:30, BYTONIA,
F-sze ze Zblewa zatrzymali na gorącym uczynku KAZIMIERZA B. (zam. I.), który w stanie nietrzeźwości (0,69 mg/l) kierował oplem.


29.07.2012 godz. 06:24, POGÓDKI,
Funkcjonariusze ze Skarszew zatrzymali do kontroli Tadeusza T. ( zam. pow. Starogard Gd. ), który kierował seatem w stanie nietrzeźwym - 0,46 mg/l.


05.08.2012 godz. 21:51, OCYPEL ul. KOCIEWSKA
Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Arkadiusza H.( zam. pow. Starogard Gd ), który kierował toyotą w stanie nietrzeźwości - 0,52 mg/ l.

Wypadki drogowe

02.08.2012 godz. 22:15, ROKOCIN ul. LETNIA
W miejscowości Rokocin 47-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię, gdzie został potrącony przez osobowego passata. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony szpitala. Kierujący pojazdem trzeźwy. Od pieszego pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu.


03.08.2012 godz. 16:00, SZPĘGAWSK droga nr 22
Kierujący daewoo z nieustalonej przyczyny uderzył w tył toyoty. Na skutek zaistniałego zdarzenia obaj kierowcy doznali obrażeń ciała. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.


03.08.2012 godz. 18:25, ZBLEWO droga nr 22 skrzyżowanie z drogą 214
Kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i zderzyła się samochodem ciężarowym marki Daf. Na skutek zaistniałego zdarzenia kierująca samochodem osobowym doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Kierujący trzeźwi.


04.08.2012 godz. 16:13, ZBLEWO droga nr 22
Kierujący samochodem Scania prawdopodobnie na skutek niezachowania należytej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzył w toyotę lexus oraz volvo. W wyniku zdarzenia kierowca toyoty i volvo trafili do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.


04.08.2012 godz. 19:00, STAROGARD GD. ul. LUBICHOWSKA
Kierujący volkswagenem wykonując manewr skrętu w prawo uderzył w jadącego prawidłowo w tym samym kierunku rowerzystę. W wyniku wypadku cyklista z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący trzeźwi.


05.08.2012 godz. 23:14, TRZCIŃSK droga nr 222
Kierujący samochodem marki Rover nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z osobowym volkswagenem. W wyniku wypadku dwie osoby trafiły do szpitala. Kierujący trzeźwi.WŁAMALI SIĘ DO ALTANY I TRAFILI ZA KRATKI

DWÓCH MIESZKAŃCÓW POWIATU STAROGARDZKIEGO TRAFIŁO WCZORAJ DO POLICYJNEGO ARESZTU. JAK USTALILI MIEJSCOWI KRYMINALNI ZATRZYMANE OSOBY NA PRZEłOMIE LIPCA I SIERPNIA WŁAMAŁY SIĘ DO ALTANKI OGRODOWEJ PRZY ULICY MICKIEWICZA. ZŁODZIEJE ZABRALI BUTLĘ GAZOWĄ I KOSĄ SPALINOWĄ. ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM GROZI KARA DO 10 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego ustalili sprawców włamania do altany ogrodowej,
które miało miejsce w nocy z 31 lipca na 01 sierpnia br. Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych przy ulicy Mickiewicza. Jak ustalili policjanci, przestępcy zerwali kłódkę zabezpieczającą
drzwi altany i zabrali butlę gazową oraz kosę spalinową.
Zwalczający przestępczość kryminalną funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 31 i 48-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (3.08) śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Funkcjonariusze sprawdzą również,
czy zatrzymane osoby w przeszłości nie dokonywały podobnych przestępstw.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KRYMINALNI ZATRZYMALI 2 OSOBY POSZUKIWANE LISTEM GOŃCZYM

AŻ DWIE POSZUKIWANE LISTEM GOŃCZYM OSOBY ZATRZYMALI WCZORAJ KRYMINALNI ZE
STAROGARDU GDAŃSKIEGO. OBAJ MIESZKAŃCY GMINY LUBICHOWO ZOSTALI DOPROWADZENI DO MIEJSCOWEJ KOMENDY. JESZCZE TEGO SAMEGO DNIA MłODSZY Z MĘŻCZYZN TRAFIŁ DO ARESZTU ŚLEDCZEGO, A STARSZY PO UREGULOWANIU ZALEGŁEJ GRZYWNY WRÓCIŁ DO DOMU.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj (2.08) dwie poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 27-letni mieszkaniec gminy Lubichowo. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do miejscowego aresztu.

Kilka godzin później za kratki trafił 48-letni mieszkaniec tej samej gminy. Był on również poszukiwany listem gończym. Do tej pory mężczyzna przebywał poza granicami kraju. Gdy tylko wrócił do Polski, odwiedzili go policjanci.
Zgodnie z postanowieniem sądu 48-latek wpłacił zaległą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grzywnę i został zwolniony.ZATRZYMANO NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ VOLKSWAGENA

POLICJANCI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI KIEROWCĘ OSOBOWEGO VOLKSWAGENA, KTÓRY MIAŁ W ORGANIZMIE PRAWIE 2,5 PROMILA ALKOHOLU. MĘŻCZYZNA STRACIŁ JUŻ SWOJE PRAWO JAZDY. NIEBAWEM 50-LETNI MIESZKANIEC POWIATU
TCZEWSKIEGO ODPOWIE ZA KIEROWANIE POJAZDEM W STANIE NIETRZEŹWYM. GROZI
MU KARA DO 2 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, którego zatrzymali policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku.
Wczoraj (2.08) około godziny 21:00 dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że kierowca zielonego volkswagena na tczewskich numerach rejestracyjnych, który porusza się drogą krajową nr 22 prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dyżurujący przy telefonie funkcjonariusz przekazał otrzymaną informację na patrole pełniące służbę w terenie.

Po kilku minutach na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze z patrolówki zatrzymali odpowiadające opisowi auto. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze udaremnili przestępcy drogowemu kontynuowanie dalszej jazdy.
Mieszkaniec powiatu tczewskiego stracił już swoje prawo jazdy.
Niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w
stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2
lat pozbawienia wolności.
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz