poniedziałek, 13 sierpnia 2012

IWONA WYSMUŁEK-ŚLIWA. W pinczyńskiej szkole po raz kolejny zagrała muzyka

Jak co roku, w czerwcu w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie zagościła muzyka. Tegoroczny, XII Gminny Przegląd Dzieci i Młodzieży Muzykującej, pod patronatem Wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego, odbył się 21czerwca. Tegorocznymi organizatorami zostały nauczycielki Justyna Zielińska-Myszk oraz Iwona Wysmułek-Śliwa. Pamiątkowe zdjęcia wykonała Anna Polc...Konkurs, tak jak dzieje się to od wielu lat, poprzedzony został gościnnymi występami uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku. Dwudziestu czterech uczniów tej szkoły zagrało na różnych instrumentach: skrzypcach, akordeonach, puzonie, fletach, pianinie. Dały ciekawy i inspirujący koncert, który bardzo spodobał się widzom. Po ich występie kilka ciepłych słów do muzyków oraz ich opiekunów skierowała pani dyrektor Iwona Loroch. Dziękując za uświetnienie imprezy, wręczyła słodki upominek dla uczestników.
Jury w składzie Karolina Lewandowska, Paweł Piński, Barbara Podciborska oraz Mirosław Cierpioł.

Zaproszenie do pracy w komisji konkursowej przyjęli nauczyciele ze szkoły w Gdańsku: pani Barbara Podciborska, pani Karolina Lewandowska, pan Paweł Piński oraz pan Mirosław Cierpioł, muzyk, instrumentalista z Cisa. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się czternastu uczestników z gminnych szkół: Zblewa, Borzechowa oraz Pinczyna. Komisja stanęła przed trudnym zadaniem - wyłonieniem pięciu najlepszych młodych muzyków gminy Zblewo. Oceniając wykonanie brano pod uwagę nie tylko technikę gry na danym instrumencie oraz interpretację utworów, ale także trudność doboru repertuaru odpowiedniego do lat nauki w szkole muzycznej.Podziękowania składane szkole muzycznej na ręce Barbary Podciborskiej.Wręczanie podziękowań i dyplomów oraz statuetek.

Organizacja konkursu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie dobre serca życzliwych ludzi. Swoją pomoc ofiarowali: Wójt Gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Zblewie Barbara Wiśniowska, właściciele firmy HEROLD Teresa, Edmund i Arkadiusz Herold, właściciel firmy HONIA Maciej Mostowy, właścicielka kwiaciarni w Pinczynie Edyta Kłoss. Należą im się gorące podziękowania.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz różę, a wyróżnieni uczniowie dodatkowo statuetki oraz niespodzianki w postaci plecaczków wakacyjnych oraz ozdobnych materiałów papierniczych. Po wielkich emocjach uczestnicy wraz z opiekunami, rodzicami, dyrekcją szkoły oraz organizatorami konkursu udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez kierownika świetlicy szkolnej Ewę Niemczyk.

XII Gminny Przegląd Dzieci i Młodzieży Muzykującej już przeminął. Zachęcamy uczniów naszej gminy do licznego udziału w przyszłorocznym. Zapewniamy, że spotka Was w szkole w Pinczynie spora dawka dobrej muzyki oraz niezapomniane przeżycia.

Wyróżnieni uczniowie w XII Gminnym Przeglądzie Dzieci i Młodzieży Muzykującej:

1. Magdalena Lipka z Publicznego Gimnazjum w Pinczynie, ucząca się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim u pana Tomasza Wiczyńskiego w klasie kontrabasu. Magda wykonała następujące utwory: "Menuett" Johna Eaclesa oraz "Kanon" Stanisława Poradowskiego.
Wyróżniona Magdalena Lipka.

2. Wojciech Bednarek z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie, który pobiera naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim u pana Tomasza Wierzby w klasie gitary klasycznej. Wojtek wykonał utwory: polka "Rosita" i "Gavotte" J. S. Bacha.

Wyróżniony Wojciech Bednarek.


3. Anna Klein z Publicznego Gimnazjum w Pinczynie zagrała na fortepianie utwory: "Sonatina D-dur", op. 36, nr 6, cz. 1 Muzio Clementiego oraz "We młynie" ze zbioru "Obrazki malowane dźwiękiem" Andrzeja Cwojdzińskiego. Ania jest uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim, kształci się pod okiem pani Małgorzaty Pielak.Wyróżniona Anna Klein.

4. Weronika Bednarek z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie, na fortepianie zagrała "Smutną piosenkę " H. Koniusa oraz Etiudę "Zwierzenia" op. 109 F. Burgmüllera. Weronika dodatkowo naukę pobiera w Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim u pani Ewy Gornowicz.
Wyróżniona Weronika Bednarek.

5. Marta Sender z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie, uczy się w Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim u pani Marii Szymańskiej w klasie fletu poprzecznego. Podczas tegorocznego przeglądu zagrała utwory: "Walc" oraz "Etiuda 20".
Wyróżniona Magdalena Sender.

Iwona Wysmułek-Śliwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz