wtorek, 20 października 2015

BARBARA DEMBEK-BOCHNIAK. Koncert pełen dobroci w Pączewie
Jedną z podstawowych funkcji szkoły, szczególnie wiejskiej, jest integrowanie lokalnego środowiska. Tego zadania podjęła się nauczycielka z ZSP w Pączewie mgr Grażyna Stolc, decydując się na organizację cyklu spotkań z dobrem i kulturą dla mieszkańców naszej okolicy.
Na początek wraz z grupą młodzieży szkolnej oraz absolwentów przygotowała koncert "Młodzi artyści św. Janowi Pawłowi II i Fryderykowi Chopinowi". Okazją ku temu była 37. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz trwający XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.
17 października w świetlicy wiejskiej zebrana grupa odbiorców wzięła udział we wzruszającej uczcie kulturalnej. Marta Stolc przeczytała kilka ważnych myśli św. Jana Pawła II, Paulina Świeczkowska anielskim głosem wyśpiewała kilka pieśni, na pianinie melodie Chopina i nie tylko zagrali Paulina Stormowska i Maksymilian Parol. Joanna Szwarc, Natalia Śliwicka i Zuzanna Wiśniewska zaprezentowały układy choreograficzne do tańców towarzyskich. Po tej części wszyscy zasiedli kołem i rozpoczęło się wspólne śpiewanie polskich pieśni religijnych i patriotycznych. Na zakończenie wszyscy we wspaniałych humorach delektowali się konwersacją przy filiżaneczce kawy oraz słodkich ciasteczkach, które upiekła Marta.
Organizatorka, artyści i ich rodzice usłyszeli wiele miłych słów, między innymi od ks. proboszcza Ireneusza Nowaka, a Jan Kilian wręczył wszystkim młodym, utalentowanym artystom pamiątkowe albumy książkowe oraz słodycze.
Barbara Dembek-Bochniak
Zdjęcia: Sławomir Bochniak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz