poniedziałek, 5 października 2015

Tragiczny wypadek samochodowy w Wielkim Bukowcu, gm. SkórczSKÓRCZ - POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci ze Skórcza wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się 1 października po południu na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Wielki Bukowiec. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów zginął 39-letni mężczyzna.


1 października kilka minut po godzinie 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Wielki Bukowiec. Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy ze Skórcza, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Interweniujący w tej sprawie mundurowi zastali na miejscu zdarzenia 2 rozbite samochody marki Audi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, do wypadku doszło, gdy kierowca audi A3 jadąc w kierunku Skórcza z nieustalonej do tej pory przyczyny zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku audi A4. Obrażenia, jakich doznał 39-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kierował audi A4, okazały się śmiertelne. Drugi kierujący, 44-letni mieszkaniec Wrocławia, trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną, sporządził oględziny miejsca wypadku i rozbitych pojazdów oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.


st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz