niedziela, 15 lutego 2004

Radni...aktorami

Makowska i Wąsik 300 osób bawiło się na największej w mieście imprezie walentynkowej. Ideą organizacji balu "Podwieczorek u Kopciuszka", który odbył się 14 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie, było zgromadzenie środków pozwalających na pomoc szczególnie uzdolnionym uczniom. Bilety po 25 złotych rozeszły się błyskawicznie. A i goście przybyli znamienici.

Patronat nad balem obięli posłowie Grażyna Paturalska i Edmund Stachowicz, starosta Sławomir Neumann, prezydent Stanisław Karbowski, przewodniczący Rady Miejskiej Stefan Milewski i pomorski kurator oświaty Jerzy Kortas.

Nietypowe było tez przedstawienie, które odegrano przed rozpoczęciem balu. Autorką, reżyserem i narratorem dowcipnej i dość luźnej adaptacji Kopciuszka jest Barbara Kaletha -Zys, przewodnicząca Rady Szkoły i pomysłodawczyni balu. Największym jednak walorem sztuki jest jej obsada.

W roli Króla wystąpił Wiesław Wąsik, dyrektor szkoły, królową była wicedyrektor Maria Makowska.
Nauczycielka matematyki Mirosława Śliwa grała macochę, Ewa Laskowska i Alina Wett -Serocka - jej córki.
Kopciuszkiem była Agnieszka Trochowska, damami dworu: Katarzyna Jatkowska, Maria Krzywicka i Ewa Drulla, dworzanami: Piotr Treder i Jarosław Bartoszewski, dyrektor Szkoły Sportowej nr 2 w Tczewie.

Prawdziwą furorę zrobili jednak grający w sztuce radni.

Podczas balu odbyła się aukcja obrazów Józefa Olszynki, którą prowadzili Magdalena Radwańska i Nadworny Trębacz Wojciech Gdaniec. Uczestnicy Balu wzięli udział w loterii z cennymi nagrodami, a do tańca przygrywał zespół Tadeusza Negowskiego...

więcej czytaj w środę w Kociewiaku


Makowska i Wąsik

Tekst i foto: Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz