niedziela, 12 lipca 2009

MIROTKI. DIAMENTOWA ROCZNICA ŚLUBU

DIAMENTOWA ROCZNICA ŚLUBU

Władysława i Józef Drozdowscy zamieszkali Mirotki.

W dniu 6 lipca 2009r. wójt gminy Erwin Makiła, skarbnik gminy pani Krystyna Trun oraz Stanisław Bieliński - sołtys wsi Mirotki odwiedzili solenizantów i złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji 60-LECIA ŚLUBU.


Państwo Władysława i Józef pochodzą z Kierwałdu. Pan Józef to emerytowany nauczyciel chemii. Uczył w kilku szkołach. Jedną z nich była szkoła w Kęstowie koło Tucholi. Był również gminnym dyrektorem szkół. Pani Władysława, z zawodu rolnik, zajmowała się ogniskiem domowym.


Solenizanci mają dwoje dzieci - syna Szczepana i córkę Grażynę, którzy obecnie mieszkają w Gdyni i Bydgoszczy. Doczekali się pięciorga wnucząt i czworga prawnuków.

Obecnie solenizanci mieszkają w Mirotkach z wnukiem Tomaszem.

Państwo Władysława i Józef stawiają na nowoczesność. Jako nieliczni na terenie gminy założyli kolektory słoneczne, które zapewniają ciepłą wodę dla mieszkańców domu przez cały rok.

Solenizanci cieszą się dobrym zdrowiem i mają swoją receptę na dobre samopoczucie. Pani Władysława mówi, że do dziś lubi jeździć rowerem i jest to najlepszy środek lokomocji. A każdą wolną chwilę poświęca na wspólne spacery z mężem.

Janina Kalbarczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz