czwartek, 16 lipca 2009

Z Policji. Czołówka w Mirycach (gm. Skórcz)

Starogard Gd. dnia 16.07.2009r.

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło dzisiaj nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 231 w miejscowości Miryce. W wyniku czołowego zderzenia osobowego fiata z volkswagenem dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do starogardzkiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego wypadku mogła być nadmierna prędkość.


Policjanci ze Skórcza wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego wypadku drogowego jaki wydarzył się dzisiaj nad ranem w miejscowości Miryce na drodze wojewódzkiej nr 231.
Około godziny 6:50 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o czołowym zderzeniu się osobowego fiata z volkswagenem.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego zdarzenia mogła być nadmierna prędkość fiata, którego kierowca po wyjściu z łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku golfem.
Wiadomo już, że kierowca fiata w czasie zdarzenia był trzeźwy. Od drugiego uczestnika wypadku pobrana została krew. Obaj kierujący doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala, gdzie zostali otoczeni opieką przez personel medyczny.

Tylko w pierwszej połowie 2009 roku starogardzka policja odnotowała prawie 100 zdarzeń drogowych, do których doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

st. sierż. Marcin Kunka
KPP Starogard Gd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz