poniedziałek, 13 lipca 2009

Starogard Gdański – śmiertelny wypadek na drodze i inne


Starogard Gd. dnia 13.07.2009r.Starogard Gdański - śmiertelny wypadek na drodze

W miniony weekend w miejscowości Bytonia doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku potrącenia przez osobowego volkswagena zginął 34-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego.


Policjanci ze Zblewa wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę około godz.: 23.25 w miejscowości Bytonia.

Jak ustalili policjanci 34- letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego wtargnął nagle na jezdnię i został potrącony przez jadącego w kierunku Chojnic volkswagena.

Obrażenia ciała jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne. Wiadomo już, że kierowca passata w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Starogard - bez uprawnień, pijany i na niezarejestrowanym motocyklu


Wczoraj tuż przed północą w miejscowości Mirotki policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę, który bez uprawnień przemieszczał się na niezarejestrowanym motocyklu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że motocykl ma zamontowaną tablicę rejestracyjną od motoroweru.

Dzisiejszej nocy policjanci patrolujący miejscowość Mirotki zauważyli jadący ulicą motocykl. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej.
Wówczas wydało się, że kierujący nim 18-letni mieszkaniec gminy Skórcz jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca motocykla w ogóle nie posiada prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego. Kontrolowany jednoślad nie był również nigdzie ubezpieczony.
Ponadto wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne zamontowane na motocyklu pochodzą od innego pojazdu.
18-latek niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna odpowie także, za kierowanie bez uprawnień, brak wymaganych podczas kontroli dokumentów i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.
Policjanci sporządzili również w tej sprawie zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Starogard - wypadek z udziałem motocyklisty i dwóch pieszych


Wczoraj na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gd. doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyło dwóch pieszych i motocyklista.
Wskutek potrącenia dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że motocyklista był trzeźwy.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:35 na ulicy Mickiewicza w Starogardzie.
Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze 46-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna zostali potrąceni przez jadący od strony Tczewa motocykl.
Obrażenia jakich doznali piesi były na tyle poważne, że trafili oni do miejscowego szpitala, gdzie zajął się nimi personel medyczny.
Wiadomo już, że motocyklista w chwili wypadku był trzeźwy.

Prawdopodobną przyczyną tego wypadku mogło być niezachowanie przez pieszych należytej ostrożności podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni jak również nadmierna prędkość motocykla. Ostatecznie w tej sprawie wypowiedzą się biegli.


st. sierż. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP Starogard Gd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz