wtorek, 7 lipca 2009

PIŁKARSKI TURNIEJ MINISTRANCKO-STRAŻACKI PARAFII PĄCZEWO

5 lipca 2009 roku. Godzina 15:00. Boisko przy szkole w Pączewie. Tłum ludzi. Przyszli tu, bo już tydzień temu tutejszy ks. proboszcz Ireneusz Nowak ogłosił, że o tej porze i w tym miejscu odbędzie się mecz Ministranci vs Strażacy. Okazuje się, że chętnych do gry strażaków jest cała masa. Ksiądz decyduje, że rozegrany zostanie cały turniej. Trzy mecze. Ministranci, OSP Pączewo i OSP Wolental zmierzą się każdy z każdym.Na boisku przybywa kibiców. Zbiera się ich prawie setka. Jak na tutejsze warunki to sukces! W niedzielne popołudnie udało się wydobyć z domów na spacer na boisko całe rodziny z Pączewa i Wolentala. Kibice zagrzewają piłkarzy do walki trąbkami. Starsi panowie raźno pokrzykują wesołe hasła. Brzuchy trzęsą się wszystkim ze śmiechu.

Aura jest kapryśna. Wiemy już kto w parafii grzeszy. Otóż podczas meczów z udziałem ministrantów, mimo pochmurnego nieba, utrzymuje się prawie bezdeszczowa pogoda. Natomiast kiedy mierzą się OSP Wolental i OSP Pączewo, z nieba pada rzęsisty deszcz. Ulewa nie przestrasza naszych dzielnych strażaków, choć niestety przerzedza szeregi nieprzygotowanych na taki obrót sił natury kibiców. Na boisku oprócz zwykłej gry zdarzają się komiczne momenty. A to na boisku pojawiają się trzy piłki. A to po pierwszej nawałnicy ucieczką z boiska do samochodu salwuje się sędzia, piłkarze grają dalej. A to zawodnicy i sędzia w trakcie meczu dostosowują zasady gry do panujących warunków, czym wywołują śmiech wśród kibiców. A to jeden z zawodników biega po nawierzchni boso i po każdym wpuszczonym golu swojej drużyny ma jakby mniej odzienia na sobie…

Wszyscy piłkarze walczą dzielnie. Aby wspomóc w ostatnim meczu mocno zróżnicowany wiekowo zespół ministrantów jego szeregi zasila ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak. Pomoc okazuje się niezwykle skuteczna.

I oto plon. Uznanych goli jest aż 18! Wyniki:

Ministranci vs OSP Pączewo 0:4

OSP Pączewo vs OSP Wolental 5:1

OSP Wolental vs Ministranci 2:6

Wszyscy zadowoleni z dwugodzinnej rozgrywki w świetnych humorach wracają do domów. Przed telewizory.

Więcej zdjęć na www.ppaczewo.pelplin.opoka.org.pl

Barbara Dembek-Bochniak


1 Drużyna OSP Pączewo


2 Drużyna Ministrantów i ks. proboszcz Ireneusz Nowak


3 Drużyna OSP Wolental


4 Bramkarz Ministrantów w akcji


5 Bramkarz OSP Pączewo w akcji


6 Ministranci vs OSP Pączewo


7 Kibice zagrzewają piłkarzy do walki


8 Sędzia dwóch pierwszych meczów


9 OSP Pączewo vs OSP Wolental


10 Lunęło. Piłkarze pozostali na boisku...


11 ... kibice schowali się pod daszek


12 Pod bramką OSP Wolental


13 Mecz OSP Wolental vs Ministranci. Ks. proboszcz Ireneusz Nowak w akcji


14 Kibice zagrzewają piłkarzy do walki


15 Ogólne zamieszanie pod bramką


16 Pokaz mody strażackiej, czyli najmłodsi parafialni strażacy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz