czwartek, 16 lipca 2009

Wizyta młodzieży z Litwy w Smętowie Granicznym

W dniach 30.06.09-06.07.09 w ślad za złożoną propozycją współpracy samorządów Gmina Smętowo Graniczne gościła szesnastoosobową grupę młodzieży z Polskiej Szkoły w Ejszyszkach - Rejon Soleczniki.


Program wizyty był niezwykle atrakcyjny. Młodzież za sprawą Pań Reginy Kotłowskiej oraz Teresy Surma miała okazję poznać zabytki Naszej Gminy. Następnego dnia dzięki przychylności Wójt Gminy Smętowo Gr. Zofii Kirszenstein młodzież z Litwy udała się na wycieczkę do Zamku Krzyżackiego w Gniewie, Katedry Diecezjalnej w Pelplinie. Dodatkową atrakcją był dwugodzinny przejazd bryczką po okolicznych rezerwatach przyrody. Dzieci z niecierpliwością czekały na atrakcję kolejnego dnia, którymi były : "Telewizja od drugiej strony", co zapewniła TVP Gdańsk, wizyta w oliwskim ZOO i aquaparku. Kulminacyjnym wydarzeniem pobytu dzieci w naszej hminie był udział w Festiwalu "Razem do Gwiazd", podczas którego wystąpiły znane gwiazdy polskiej estrady: Doda, Alicja Majewska, Dziani, Lerek & Nowator. Atrakcyjny program wizyty zapewnił praktyczną lekcję naszej historii, kultury i tradycji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zapewnienia urozmaiconego pobytu naszym gościom.

Zdjęcia
Uroczyste przywitanie gości z Litwy.
Dzieci podczas zwiedzania zamku w GniewieTelewizja od drugiej strony - zwiedzanie siedziby TVP w Gdańsku.

Wizyta gości w siedzibie Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym.
Na zdjęciu m.in wójt Gminy Zofia Kirszenstein, pani D. Kozłowsk oraz pani M. Czarnecka podczas pożegnania dzieci z Litwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz