niedziela, 12 lipca 2009

Z Policji - Pościg za bmw i inne

Starogard Gdański, 10.07.2009r.
Starogard Gdański - pościg, zatrzymany pirat drogowy i odzyskane bmw

Wczoraj wieczorem policjanci ze Starogardu Gdańskiego po prawie 20-kilometrowym pościgu zatrzymali pirata drogowego, który uciekał kradzionym bmw rozwijając prędkość ponad 200 km/h i stwarzając ogromne zagrożenie na drodze. Kierowca z zawrotną prędkością przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto 30-letni mieszkaniec Gdańska miał przy sobie łamak oraz urządzenie elektroniczne służące do pokonywania zabezpieczeń pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a odzyskane auto zabezpieczono.


Wczoraj przed godz.: 20.00 w miejscowości Zblewo policjanci ze starogardzkiej drogówki zauważyli bmw, którego kierowca wyprzedzał w miejscu zabronionym. Gdy funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania kierowca wdusił pedał gazu i gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się prawie 20-kilometrowy pościg za uciekającym w kierunku Starogardu Gdańskiego piratem drogowym.

Mimo dużego natężenia ruchu samochód przemieszczał się z prędkością ponad 200 km/h zmuszając innych użytkowników drogi do wykonywania gwałtownych manewrów. Próbując zgubić pościg 30-latek na czerwonym świetle z prędkością ponad 150 km/h przejechał przez skrzyżowanie w Zblewie. Niewiele brakowało, aby doszło do poważnego wypadku drogowego.

Gdy pościg przeniósł się na ulice Starogardu, kierowca bmw na widok zakorkowanych ulic zawrócił i korzystając z chodnika oraz drogi dla rowerów próbował wyjechać z miasta. Po chwili na osiedlu Piastów bmw zostało przyblokowane przez policyjnego fiata ducato, a kierowca zatrzymany. Okazało się, że samochód był kradziony.

Podczas przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli łamak oraz urządzenie elektroniczne służące do pokonywania zabezpieczeń pojazdów. Jak ustalili policjanci, samochód ukradziono na terenie województwa zachodniopomorskiego pod koniec czerwca br.
Teraz policjanci ustalają skąd zatrzymany miał bmw.
30-letni gdańszczanin odpowie za wszystkie wykroczenia drogowe popełnione podczas pościgu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.


Starogard Gd. dnia 09.072009r.
Starogard Gdański - pijany 16-latek zrywał tablice rejestracyjne


Dzisiejszej nocy policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 16-letniego mieszkańca miasta, który zrywał tablice rejestracyjne z zaparkowanych pojazdów. Jak się okazało nieletni w chwili zatrzymania był pijany. W jego organizmie stwierdzono prawie 2,5 promila alkoholu.
Dzisiaj nad ranem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który zrywał tablice rejestracyjne z zaparkowanych samochodów. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali pijanego 16-latka. Po przeprowadzonym badaniu na trzeźwość okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W znajdujących się na pobliskiej posesji krzakach leżało 7 zerwanych z samochodów tablic. Część z odnalezionych numerów rejestracyjnych wróciła już do właścicieli.

Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny. Funkcjonariusze ustalą również skąd chłopak miał alkohol.

st. sierż. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP w Starogardzie Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz