środa, 8 lipca 2009

Starogard Gdański - 3 wypadki drogowe, 5 osób w szpitalu


Starogard Gd. 08.07.2009r.

Aż 5 osób trafiło do szpitala w wyniku 3 wypadków drogowych do jakich doszło wczoraj na drogach w powiecie starogardzkim. W dwóch przypadkach sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia.

Tylko wczoraj na terenie powiatu starogardzkiego doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których aż 5 osób z obrażeniami ciała przewiezionych zostało do szpitala.
Do pierwszego z wypadków doszło około godz.: 06.50 w Semlinie, w czasie gdy kierowca osobowego peugeota skręcając na znajdującą się po lewej stronie posesję prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka passatowi. Aby nie doprowadzić do czołowego zderzenia kierowa volkswagena zjechał z drogi ocierając się o bok peugeota, a następnie uderzył w drzewo. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło około godz.: 14.50 w miejscowości Wałówko w gminie Zblewo, gdzie kierująca samochodem osobowym potrąciła idącą wzdłuż jezdni pieszą. Siła uderzenia była na tyle duża, że mieszkankę powiatu odrzuciło na pobocze. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala. Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanej.

Z kolei około godz.: 17.35 pomiędzy miejscowością Więckowy i Nowa Karczma jeden z mijających się pojazdów przekroczył oś jezdni i wjechał częściowo na pas ruchu przeciwnego. Jadący tym pasem kierowca renault chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie tego samochodu z ogólnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Osoba kierująca drugim pojazdem odjechała z miejsca zdarzenia.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wczorajszych wypadków. Funkcjonariusze docierają do osób, których zeznania pomogą w ustaleniu sprawców i przebiegu tych zdarzeń.


st. sierż. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz