poniedziałek, 20 lipca 2009

Pierwszy obóz LLKS za nami!!!

W dniach od 10 do 19 lipca zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Graniczne przebywali na swoim pierwszym zgrupowaniu sportowym w Skórczu. Obóz miał miejsce w Zespole Szkół Publicznych przy ul. Hallera i mógł się odbyć dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie, który od tego roku przejął zadania Urzędu Gminy współpracując z organizacjami pozarządowymi z zakresu kultury fizycznej.Na obóz zostało powołanych 12 wyróżniających się zawodników. Kierownikiem obozu była p. Dorota Chyła, zaś opiekę trenerską pełnił Karol Nowakowski.
Lokalizacja obozu nie była przypadkowa. Pierwszy tak długi wyjazd naszych podopiecznych przeprowadziliśmy w bliskim sąsiedztwie naszej gminy, by umożliwić kontakt z rodzicami. Ponadto Skórcz dysponuje doskonałą bazą sportowo - rekreacyjną oraz techniczną.
W sąsiedztwie są także piękne i malownicze akweny wodne (jez. Głuche, Tuszynek, Czarne). Wszystko to zostało w pełni wykorzystane podczas naszego pobytu.
Obóz miał na celu podwyższenie ogólnej sprawności zawodników oraz zapewnić ogromną dawkę wspólnej zabawy. Dzięki pięknej pogodzie, która towarzyszyła nam przez niemal wszystkie dni, w pełni mogliśmy zrealizować wszystkie założenia metodyczne. Mimo ciężkich treningów, zabawa i dobry humor nie opuszczała żadnego z florków, przebywających na obozie (florkiem określamy kandydata na zawodnika, który jeszcze nie przeszedł żadnego obozu). Według przyjętego zwyczaju w naszym klubie podopieczni musieli na koniec obozu przejść chrzest na zawodnika, składający się z wielu konkurencji przygotowanych przez grupy dziewcząt, chłopców i trenera oraz złożonego uroczyście ślubowania. Jedną z konkurencji było ułożenie klubowej piosenki, której słowa znajdują się na internetowej stronie klubu (piosenka autorska?).
Jeżeli chodzi o tzw. "zieloną noc", to w zasadzie odbywała się ona od samego przybycia. Do obyczaju tego nie zastosowała się ani grupa dziewcząt ani chłopców, wymyślając coraz to różne gagi sobie nawzajem.
Bez wątpienia obóz ten zapamiętamy, jako przygodę, która ukazała nam wszystkim, że oprócz tej strony wymiernej, rywalizacyjnej sportu, istnieje jeszcze druga, dobra zabawa i przyjaźń, która niekiedy jest ważniejsza od tej strony wynikowej, bo zostaje na całe życie.
A oto lista zawodników powołanych na obóz:
1.Natalia Szczepińska - Leśna Jania
2.Dagmara Openkowska - Smętowo
3.Daria Kufta - Kościelna Jania
4.Klaudia Kosecka - Kościelna Jania
5.Dominika Kazubowska - Kościelna Jania
6.Adrianna Nitza - Smętowo
7.Przemysław Wawrzonkowski - Bobrowiec
8.Dawid Jedwabnik - Bobrowiec
9.Tomasz Kotowski - Smętowo
10.Dawid Went - Smętowo
11.Michał Grotha - Lalkowy
12.Adrian Kozłowski - Stara Jania
Kadra obozu oraz zawodnicy składają serdeczne podziękowania:
Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji za współorganizację obozu. Panu Andrzejowi Bunikowskiemu - Dyrektorowi Szkoły oraz p. Krystynie Kordeckiej - kierownikowi gospodarczemu - za wspaniałe przyjęcie i zapewnienie świetnych warunków. Paniom kucharkom, szczególnie p. Grażynie Sternickiej - za najsmaczniejsze posiłki, które po wyczerpujących treningach dodawały nam energii do dalszej pracy, oraz rodzicom za odwiedziny i wsparcie. Babci Helence - za soczyste czereśnie i miłe chwile po treningu oraz władzom miasta Skórcz za udostępnienie obiektów.
Więcej zdjęć z obozowego życia można znaleźć na stronie klubowej LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo: www.goksirsmetowo.pl/sport.html.

Uczestnicy obozu - Skórcz 2009

Zdjęcia


1. Dagmara Openkowska i Daria Kufta podczas wykonywania ćwiczeń skocznościowych.

2. Dawid Went i Tomek Kotowski ze Smętowa - zdolni biegacze LLKSu.


3. Grupa młodsza podczas wspólnych przebieżek.


4. Wspólna fotka nieopodal Skórzeckiego stadionu.


5. Miłe uczucie zdjąć buty i pobiegać na bosaka - polecamy!!


6. Grupa w komplecie po ciężkim treningu.


7. Nie mogło się obyć bez sprawdzianu. Start do biegu na 600m.


8. Było też mnóstwo chwil na relaks. Odpoczynek nad jez. Głuche.


9. Jako pierwsi chrzest z florka na zawodnika z rąk Trenera otrzymali Michał i Dominika z powodu wcześniejszego wyjazdu - nie było łatwo!


10. A reszta grupy ... tu dopiero się działo!


11. Tak wyglądali chłopcy po konkurencji zadanej przez dziewczęta...12. A to sprawka chłopców...13. Oczywiście pranie skarpetek:)14. Makijaż nie wyszedł dziewczętom, ale chyba tak miało być!


15. Picie kubusia przez smoczek. Łatwe? Spróbujcie sami!


16. Wygłoszenie uroczystego ślubowania przez florków - już za chwilę staną się zawodnikami LLKSu!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz