niedziela, 13 grudnia 2009

Gmina Zblewo. Policyjna zmiana warty

Podczas XXXIV Sesji Rady Gminy Zblewo (30.11.2009r.) w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się swoista policyjna zmiana warty. Uroczyście pożegnano dotychczasowego kierownika Posterunku Policji w Zblewie aspiranta sztabowego Ireneusza Paraszczaka i przedstawiono aspiranta sztabowego Sławomira Stolza, który przejął tę funkcję 15.11.2009 r.
Oto sylwetki obu policjantów.


Aspirant sztabowy Ireneusz Paraszczuk w dniu 10.10.1984 r. rozpoczyna służbę jako kursant w Oddziałach Prewencji w Gdańsku. Po odbyciu szkolenia w Oddziałach Prewencji w dniu 31.07.1986 r. rozpoczyna służbę w II Komisariacie w Gdańsku, a l kwietnia 1987 r. zostaje dzielnicowym w tym Komisariacie. Od 1.01.1990 r. rozpoczyna pracę jako dzielnicowy w Referacie Dzielnicowych Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Starogardzie Gdańskim. Od tego czasu cały czas jest funkcjonariuszem Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Starogardzie Gdańskim, Komendy Rejonowej Policji w Starogardzie Gdańskim, a później Komendy Powiatowej Policji. W dniu 1.12.1995 r. awansuje na starszego dzielnicowego Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, a 20.08.1996 r. zostaje starszym dzielnicowym Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji tej Komendy. W dniu 1.10.1998 r. przyjmuje obowiązki kierownika Referatu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Dnia 1.07.2000 r. jest kierownikiem Rewiru Dzielnicowych Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej, a od 1.12.2000 r. jest kierownikiem Rewiru Dzielnicowych i sekcji Prewencji Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim. W dniu l .05.2006 r. przybywa do Zblewa i pełni funkcję kierownika Posterunku Policji w Zblewie. Z dniem 28.10.2009 r. przeniesiony rozkazem w dyspozycję Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gd. i kończy pracę jako kierownik Posterunku Policji w Zblewie .


Aspirant sztabowy Sławomir Stolz w dniu 16.01.1991 r. rozpoczyna służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Przez rok pracuje w Kompanii Patrolowo-Interwencyjnej tej Komendy. Po roku zostaje funkcjonariuszem służby Kryminalnej Komisariatu Policji w Rydułtowach Komendy Powiatowej Policji Wodzisławiu Śląskim. Od l września 2004 r. rozpoczyna pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Posterunek Policji w Zblewie jako asystent Zespołu ds. Kryminalnych. Dnia l czerwca 2007 r. przyjmuje obowiązki kierownika Posterunku w Lubichowie. Natomiast od 15 listopada 2009 r. jest kierownikiem Posterunki Policji w Zblewie.

Aspirant sztabowy Ireneusz Paraszczuk w krótkim pożegnaniu swoich jakby nie patrzeć podopiecznych stwierdził, że chciał pracować w gminie Zblewo dłużej, ale nie pozwala mu na to stan zdrowia.


Aspirant sztabowy Ireneusz Paraszczuk oraz aspirant sztabowy Sławomir Stolz. Fot. Tadeusz Majewski


Gmina Zblewo będzie pamiętać swojego komendanta. Władze gminy składają mu życzenia i wręczają mu kwiaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz