wtorek, 8 grudnia 2009

STAROGARDZKA NOC SYLWESTROWA i inne informacje z UM i SCK.

PREZYDENT MIASTA STAROGARD GDAŃSKI EDMUND STACHOWICZ ORAZ PREZES TOWARZYSTWA LITERACKIEGO IM. ADAMA MICKIEWICZA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM TADEUSZ KUBISZEWSKI ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 211 ROCZNICĘ URODZIN ADAMA MICKIEWICZA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ PRZY POMNIKU WIESZCZA - AL. WOJSKA POLSKIEGO W DNIU 24 GRUDNIA 2009 ROKU O GODZ.10.00


STAROGARDZKA NOC SYLWESTROWA

Dnia 31 grudnia, o godzinie 23.00, na Rynku Miejskim, odbędzie się Starogardzka Noc Sylwestrowa. Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w szalonej nocy kończącej 2009 rok. Na uczestników zabawy czeka wspaniała rozrywka, przepełniona równie wspaniałą muzyką. Nie zapomnijcie Państwo zabrać ze sobą ciepłych kurtek i dobrych humorów.


Informacje Starogardzkiego Centrum Kultury:

Koncert "Gwiazdkowe pluszaki"


Dnia 10 grudnia o godzinie 17 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany "Gwiazdkowe pluszaki". Koncert ten, jest podsumowaniem międzyszkolnego konkursu, który trwał przez cały listopad i polegał na zebraniu jak największej liczby maskotek wśród młodzieży szkolnej, maskotki te później zostaną przekazane biednym i potrzebującym dzieciom podczas spotkania wigilijnego "Hej Kolęda, Kolęda".Tego dnia zostaną również wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu, które wręczy prezydent miasta Starogardu Gdańskiego Edmund Stachowicz oraz główny sponsor nagród Mariusz Popławski - prezes sieci sklepów PSS "Społem". Ponadto na scenie wystąpią dla Państwa znane i lubiane zespoły muzyczne, wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy już 10 grudnia na godzinę 17.00.


"Mikołaj moich marzeń"

Dnia 11 grudnia, o godzinie 10.00, w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury, odbędzie się finał drugiej edycji konkursu, zatytułowanego "Mikołaj moich marzeń". Konkurs ten został zorganizowany przez Straż Miejską w Starogardzie Gdańskim, a patronat nad konkursem objął prezydent miasta - Edmund Stachowicz. Jeżeli jesteście Państwo ciekawi tego, jak wygląda Mikołaj i święta oczami dziecka, zapraszamy na finał konkursu, gdzie będą również zaprezentowane prace dzieci.

Wernisaż wystawy H20

Dnia 11 grudnia o godzinie 18 w Galerii "A" Starogardzkiego Centrum Kultury odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy zatytułowanej "H2O", autorstwa Magdaleny Haras, Adama Haras, Józefa Olszynki. Warto dodać, że ta sama wystawa na przełomie października i listopada była wystawiona w Centralnym Muzeum Historii i Malarstwa w Kaliningradzie. Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie do jej odwiedzania, gdyż wspaniałość tych obrazów i geniusz autorów prac wprawią Państwa w zachwyt i pełne zdumienie.


Wieczór teatralny

Również dnia 11 grudnia, zapraszamy Państwa gorąco na Starogardzki Wieczór Teatralny, który rozpocznie się o godzinie 19 w sali 101 Starogardzkiego Centrum Kultury. Tego wieczoru, grupa studentek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku "S-Centrum" zaprezentuje Państwu spektakl zatytułowany "Jak pięknie". Spektakl ten powstał na podstawie tekstów Cyganki Papuszy i opowiada o życiu, jakie wiodą cyganie. Serdecznie zatem zapraszamy.


"Kawiarenka pod gwiazdami"

Dnia 13 grudnia, o godzinie 16.00, w sali numer 5 Starogardzkiego Centrum Kultury, odbędzie się kolejne spotkanie w znanej Państwu i lubianej "Kawiarence pod gwiazdami", podczas której, kolejni wykonawcy - amatorzy, zaprezentują swoją twórczość poetycką.


Dnia 16 grudnia o godzinie 17.00, odbędzie się wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Serdecznie Państwa zapraszamy do sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Wykład zatytułowany "Tradycja i współczesność na stole wigilijnym". Oprócz wykładu, będziecie mogli Państwo również zobaczyć wystawę stołów świątecznych, przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu. Na wystawie, będą zaprezentowane stoły wigilijne tradycyjne, jak i te nowoczesne. Gorąco Państwa zapraszamy

a także:


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!
Wigilia dla setek osób czyli spotkanie Prezydenta Miasta z ubogimi, bezdomnymi, samotnymi i potrzebującymi wsparcia.
Dnia 20 grudnia, o godzinie 14.00, w Hali Sportowej "Agro - Kociewie", przy ulicy Hallera 19a w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się spotkanie wigilijne organizowane pod patronatem prezydenta miasta - Edmunda Stachowicza, "Hej Kolęda, Kolęda". Spotkanie to jest zorganizowane z myślą o osobach biednych, samotnych jak również bezdomnych ze Starogardu Gdańskiego jak również okolic i sąsiednich gmin. Podczas spotkania, uczestnicy będą mogli podzielić się opłatkiem, wspólnie zaśpiewać kolędy, a na scenie wystąpią znane i lubiane przez Państwa zespoły wokalne. Oprócz tego, uczestnicy wigilii, będą mogli również odebrać paczki świąteczne, a dla dzieci uczestniczących w spotkaniu, czeka miła niespodzianka.

I teraz uwaga, ważna informacja dla uczestników:

Osoby zarejestrowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, mieszczącym się w Starogardzie Gdańskim, przy alei Jana Pawła II numer 6 mogą odbierać bilety na wigilię od dnia 14 grudnia, do dnia 17 grudnia, w godzinach od 8 do 15. W przypadku osób zarejestrowanych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, mieszczącym się w Starogardzie Gdańskim na Hermanowie, przy ulicy Prusa 45, obowiązuje taki sam system, czyli od dnia 14 do 17 grudnia, w godzinach od 8.00 do 15.00.
Dorota Piechowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz