sobota, 19 grudnia 2009

Tłum mikołajów w Smętowie

LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Graniczne po raz pierwszy zorganizował prozdrowotny happening pn. Mikołajowy Marsz Zdrowia. Impreza odbyła się 12 grudnia na placu marketu "Rarytas" w Smętowie.Tego dnia na ulicach zaczerwieniło się od ponad 120 czapek mikołaja na głowach mieszkańców gminy, którzy otrzymali ją bezpłatnie deklarując tym samym swój udział
w marszu. Dokładnie kilka minut po godz. 11, po sygnale z pistoletu startowego Prezesa klubu Henryka Główczewskiego, uczestnicy wyszli na ponad kilometrową pętlę głównymi ulicami Smętowa, propagując w ten sposób zdrowy styl życia. Motywem przewodnim projektu była aktywność fizyczna, do podjęcia której zachęcaliśmy naszych mieszkańców. Wśród maszerujących znaleźli się także pasjonaci nordic walking, lawinowo pojawiający się w ostatnim czasie ze swoim aktywnym hobby na terenie gminy Smętowo.

W trakcie imprezy zaprezentowała się grupa taneczna "Era Dance", która zachwyca coraz to lepszymi aranżacjami. Uczestnicy oraz przechodnie mogli także posłuchać świątecznych piosenek utalentowanych wokalistek z zespołu "Nuta w Nutę". Rozdano mnóstwo upominków i słodkich prezentów. Wyjątkowo wcieliliśmy się w rolę świętego Mikołaja, dzięki pozyskanym nagrodom, które pozyskaliśmy od wielu instytucji.

Ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć gdyby nie dobra wola i bardzo udana współpraca p. Tomasza Surmy, właściciela sieci sklepów "Rarytas" z klubem LLKS. - Impreza jak widać bardzo przypadła do gustu naszym mieszkańcom, którzy tłumnie zebrali się przed marketem. Jestem bardzo zadowolony i cieszę się niezmiernie, że mogłem pomóc w organizacji tego marszu, który mam nadzieję, w przyszłym roku również wspólnie przeprowadzimy - przekazał uczestnikom p. Tomasz, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nagrody w losowaniu ufundowali: Urząd Wojewody Pomorskiego, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy w Smętowie, za co organizatorzy są niezmiernie wdzięczni.

Osobne podziękowania kierujemy w stronę p. Wiesława Ufniarz, Naczelnika OSP Smętowo, który czuwał nad bezpieczeństwem maszerujących oraz opiekunów świetlic wiejskich, paniom Wiolecie Chmura, Barbarze Barabaś, Danucie Nitza, Izabeli Muszyńskiej oraz Marzenie Laskowskiej. Dziękujemy także pani sołtys Elżbiecie Motykowskiej za pomoc logistyczną, a także firmie FORD za użyczenie namiotu i Mariuszowi Górzyńskiemu, za obsługę nagłośnienia.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

(kn)

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz