wtorek, 8 grudnia 2009

Kronika strażacka - 30.11 - 6.12.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 30.11.2009 r. - 06.12.2009 r.


1. 30.11.2009 r., Pożar - Czarny Las

Na miejscu zdarzenia zastano palącą się rozdzielnię elektryczną w pomieszczeniach tartaku, paląca się instalacja spowodowała zadymienie w pomieszczeniu. Po odłączeniu prądu przez Pogotowie Energetyczne, strażacy podjęli czynności gaśnicze: podano prąd wody
w natarciu na palącą się rozdzielnię. Pomieszczenie oddymiono przy użyciu agregatu oddymiającego i sprawdzono pozostałe pomieszczenia tartaku.


2. 01.12.2009 r., Miejscowe Zagrożenie - Skórcz - Wielbrandowo

O godzinie 11.47 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 214. Na miejscu zdarzenia zastano ciągnik rolniczy oraz leżącego rowerzystę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja. Lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon poszkodowanego rowerzysty. Dalsze czynności prowadziła Policja i Prokurator.


3. 05.12.2009 r., Miejscowe Zagrożenie - Koteże

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy po uderzeniu w drzewo. Na miejscu zdarzenia była już Policja. Osoba poszkodowana znajdowała się w pojeździe, była przytomna. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy-ratownicy przystąpili do ewakuacji osoby poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu, po wcześniejszej stabilizacji odcinka szyjnego kołnierzem ortopedycznym. Ewakuowaną osobę przekazano obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, strażacy usunęli plamę olejowa z jezdni oraz pozostałości powypadkowe. Uszkodzony pojazd załadowano na lawetę pomocy drogowej.


4. 05.12.2009 r., Miejscowe zagrożenie - Trzcińsk

Na miejscu zdarzenia zastano 3 samochody osobowe uczestniczące w wypadku drogowym. W wyniku wypadku poszkodowane zastało niemowlę. Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Siwiałka zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej poszkodowanemu niemowlęciu. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego poszkodowane dziecko przekazano obsłudze karetki.


5. 05.12.2009 r., Pożar - Bobowo

Na miejscu zdarzenia zastano całkowicie objęty pożarem budynek stodoły. Strażacy podjęli czynności gaśnicze: podano prąd wody w obronie budynku gospodarczego oraz 3 prądy
w natarciu na palący się obiekt. Następnie przelewano wodą tlące się elementy konstrukcji stodoły oraz niewielką stertę słomy znajdującą się w części obiektu. Po ugaszeniu pożaru przy wykorzystaniu wyciągarki samochodowej przewrócono chwiejący się szkielet konstrukcji stodoły, który stwarzał zagrożenie dla ratowników podczas przeszukania pogorzeliska.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz