poniedziałek, 7 grudnia 2009

Z Policji. Aż 8 nietrzeźwych... Inne

7.12.2009. Starogard- aż 8 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w jeden weekend


Aż 8 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach w powiecie starogardzkim. Wśród zatrzymanych było 2 rowerzystów, motorowerzysta oraz 5 osób kierujących samochodami.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzysta, który popełni to przestępstwo może zostać ukarany karą do roku pozbawienia wolności.


W miniony weekend na drogach powiatu starogardzkiego policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Badania przeprowadzone alkomatem wykazały u skontrolowanych kierowców zawartość od 0,71 do 2,29 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnienie tego przestępstwa odpowie między innymi pijany rowerzysta z Czarnej Wody, który późnym popołudniem poruszał się po drodze krajowej bez wymaganego przepisami oświetlenia.

Przed sądem stanie również mieszkaniec tej samej miejscowości, który kierując rowerem w stanie nietrzeźwym przewoził na kierownicy pasażera.

Zarzuty usłyszy także mieszkaniec Skórcza, który mając prawie 2 promile przewoził na motorowerze swojego znajomego.

W miniony weekend policjanci zatrzymali także kierowcę, który przekroczył o 30 km/h dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość, a dodatkowo miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto zatrzymano kierowcę osobowego forda, który bez uprawnień i mając ponad 2 promile alkoholu poruszał się ulicami Starogardu Gdańskiego.

Dwóch z zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwym nigdy wcześniej nie posiadało prawa jazdy, a jeden z nich zdecydował się prowadzić auto mając ponad promil alkoholu we krwi i orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Zatrzymane osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa drogowe.


STAROGARD GDAŃSKI - WNUK, KTÓRY OKRADAŁ SWOJĄ BABCIĘ TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARESZTUWczoraj do policyjnego aresztu trafił 19-letni mieszkaniec gminy Skórcz, który okradał swoją babcię. Młody mężczyzna od kilku dni zaglądał do nieswojego portfela i podbierał znajdujące się w nim pieniądze. W sumie zabrał ponad tysiąc złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policjanci ze Skórcza zatrzymali 19-latka, który regularnie okradał swoją babcię. Młody mężczyzna od kilku dni zaglądał do nieswojego portfela i zabierał z niego pieniądze. W ten sposób zabrał ponad tysiąc złotych.

Podczas zatrzymania mieszkaniec gminy Skórcz był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj funkcjonariusze przedstawili w tej sprawie zarzuty. Niebawem 19-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA I ROZBITY KRADZIONY MERCEDES


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności trzech bezpośrednio powiązanych ze sobą sytuacji. Kradzież pojazdu, najechanie na drzewo oraz zatrzymany nietrzeźwy kierowca to zdarzenia, które podczas minionego weekendu połączył ze sobą rozbity na drzewie dostawczy mercedes.

W minioną sobotę około godz.: 0.50 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło nieopodal miejscowości Koteże. Skierowani na miejsce policjanci ujawnili rozbitego na drzewie dostawczego mercedesa.

Jak wynika z ustaleń śledczych, kierujący tym pojazdem 21-letni mężczyzna z nieustalonej do tej pory przyczyny zjechał na przeciwną stronę drogi, gdzie przodem pojazdu uderzył w drzewo.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiadał prawa jazdy. Policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. W celu ustalenia stanu trzeźwości pobrano krew do badania. Wskutek doznanych obrażeń mężczyzna trafił do starogardzkiego szpitala.

Po pewnym czasie przyjechał właściciel rozbitego mercedesa. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, bo jak się okazało, aby dotrzeć na miejsce zdarzenia usiadł on za kierownicą volkswagena w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo wyszło na jaw, że rozbity na drzewie mercedes został wcześniej skradziony. 21-letni kierowca, który rozbił auto kierował tym pojazdem bez wiedzy i zgody właściciela.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności powiązanych ze sobą zdarzeń. Wiadomo już, ze właściciel mercedesa odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

21-letni kierowca mercedesa, który zakończył swoją jazdę na drzewie odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kradzież pojazdu.

mł. asp. Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz