sobota, 5 grudnia 2009

Z Policji. Nocny włamywacz i inne..

Starogard Gd. dnia 04.12.2009r.


NOCNY WŁAMYWACZ ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Wczoraj nad ranem policjanci ze Starogardu Gdańskiego ujęli mężczyznę, który pod osłoną nocy włamał się do kiosku. 20-latek został zatrzymany na gorącym uczynku jeszcze zanim zdążył opuścić pomieszczenie, do którego się włamał. Mieszkaniec Starogardu trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Starogardu, którego wczoraj około godz.: 4.00 na ul. Pomorskiej zatrzymali miejscowi policjanci.
Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do kiosku. Włamywacz uszkodził roletę antywłamaniową, wybił szybę w oknie i wszedł do środka, by dokonać kradzieży.
Wówczas koło kiosku zatrzymał się radiowóz. Funkcjonariusze zauważyli ślady mogące świadczyć o włamaniu.
Policjanci powiadomili właściciela i zabezpieczyli ten rejon do czasu jego przybycia. Gdy mężczyzna w asyście funkcjonariuszy otworzył drzwi kiosku okazało się, że sprawca włamania cały czas znajduje się w środku.
20-letni włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa można trafić do więzienia nawet na 10 lat.
Ponadto policja wystąpi z wnioskiem o tymczasowy areszt.


Starogard Gd. dnia 04.11.2009r.

CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW I TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARESZTU

Wczoraj około godz:. 23.30 starogardzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę iveco, który nie dostosował się do znaku nakazu jazdy w prawo. Aby nie otrzymać mandatu za popełnione wykroczenie mężczyzna usiłował wręczyć policjantom łapówkę. 25-letni kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za próbę przekupienia osoby pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz:. 23.30 policjanci ze Starogardu Gdańskiego zauważyli na ulicy Sikorskiego dostawczego iveco, którego kierowca nie dostosował się do znaku nakazującego jazdę w prawo.
Reagując na ujawnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się wówczas okazało 25-letni kierowca nie posiadał również dokumentów pojazdu. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 350 zł.
W pewnym momencie mężczyzna za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom 50 złotych łapówki. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, trafił do policyjnego aresztu. Samochód odholowano na parking strzeżony.
Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Za próbę skorumpowania funkcjonariuszy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 25-latek odpowie za brak wymaganych podczas kontroli dokumentów oraz niestosowanie się do znaków nakazu.Starogard Gd. dnia 02.12.2009r.


STAROGARD - STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWYM

Prawie promil alkoholu w organizmie miała 29-letnia kobieta, która w Skarszewach na ulicy Kościerskiej kierowała osobowym volkswagenem. W wyniku rutynowej kontroli drogowej mieszkanka Tczewa straciła prawo jazdy. Dodatkowo kierująca odpowie za popełnienie przestępstwa drogowego. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 1 grudnia br. kilka minut po godz.: 22.00 na ulicy Kościerskiej w Skarszewach policyjny patrol zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej kobietę kierującą osobowym volkswagenem.
Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że mieszkanka Tczewa ma prawie promil alkoholu w organizmie.
Policjanci zatrzymali kobiecie prawo oraz udaremnili dalszą jazdę.
29-letnia mieszkanka Kociewia została poinformowana o tym, że popełniła przestępstwo drogowe.
Kobieta niebawem usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwym. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Jak pokazują policyjne statystyki, coraz więcej kobiet decyduje się na kierowanie samochodem po alkoholu. W powiecie starogardzkim odnotowano co najmniej kilka takich przypadków. Wymienić tu można między innymi zatrzymaną przez policjantów z Kalisk kierującą z 4 promilami, kobietę, która po alkoholu spowodowała kolizję drogową czy zatrzymaną przez emerytowanego policjanta nietrzeźwą uczestniczkę ruchu drogowego.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz