środa, 23 grudnia 2009

Grand Prix Sopotu – ostry mróz i medale dla LLKSu!

Przy bardzo mroźnej temperaturze powietrza, odczuwalnej miejscami nawet do minus 14 stopni, nasi zawodnicy rywalizowali w I edycji Grand Prix Sopotu w biegach przełajowych po plaży Timex Cup 2010. Inauguracja 29 edycji odbyła się 19 grudnia nieopodal sopockiego molo.

Mimo tak ekstremalnej aury bardzo dobrze spisali się podopieczni LLKSu, na krótszych niż zaplanowali organizatorzy dystansach, zdobywając 3 medale i zarazem swoje pierwsze punkty w klasyfikacji ogólnej.


W kategorii chłopców z gimnazjum mieliśmy 3 faworytów. Ostatecznie na 400 metrowej trasie najlepiej spisał się Filip Siuda zdobywając srebrny medal. Tuż za nim na IV miejscu uplasował się Dawid Went, a Tomek Kotowski przybiegł jako IX. Niespodzianką dla nas była Kinga Mollus, trenująca zaledwie od listopada tego roku, która okazała się najszybszą z naszych gimnazjalistek, pojawiając się na mecie na VI m-cu. Jak zwykle
w swoich kategoriach blisko zwycięstwa byli Dagmara Openkowska i Przemysław Wawrzonkowski ostatecznie zajmując II m-ca w biegu na 400m.

W mocno obsadzonym biegu seniorek na 2 km, Dominika Nowakowska, po upadku na zlodzonym brzegu morza zajęła V miejsce.


Wyniki naszych zawodników:

Dziewczęta kl. IV-VI (startowały 22 zawodniczki):

2. Dagmara Openkowska

11. Adrianna Nitza


Chłopcy kl. IV-VI (startowało 42 zawodników):

2. Przemek Wawrzonkowski

7. Dawid Jedwabnik

15. Adrian Kozłowski

16. Patryk Chyła


Dziewczęta GIMANZJUM (startowały 24 zawodniczki):

6. Kinga Mollus

8. Dominika Kazubowska

12. Daria Kufta

17. Klaudia Kosecka


Chłopcy GIMNAZJUM (startowało 30 zawodników):

2. Filip Siuda

4. Dawid Went

9. Tomasz Kotowski

11. Michał Grotha


Ponadto lekkoatleci wygrali sporo nagród w towarzyszącej biegom loterii. Pełna klasyfikacja biegu zamieszczona jest na stronie www.mosir.sopot.pl, a kolejne biegi zaplanowano na 09.01. i 06.02. Gratulacje za niezwykłą siłę woli i osiągnięte wyniki w tych trudnych warunkach.

(kn)

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz