piątek, 25 czerwca 2010

Bardzo dobre przygotowanie lekkoatletów LLKS "Ziemi Kociewskiej"

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu potwierdzają lekkoatleci LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Graniczne. Startujący w mityngach i imprezach mistrzowskich biją własne rekordy życiowe. Jest to znakomity zwiastun przed nadchodzącym Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików), które odbędą się we wrześniu w Toruniu. Po cichu liczymy na awanse naszych zawodników.


Po raz pierwszy liczna ekipa LLKS-u wzięła udział w rywalizacji tzw. ligi młodzików. Zawody te zostały połączone z eliminacjami Samsung Athtletics CUP i odbyły się 20 maja na malowniczym stadionie w Sopocie. Treningowo wystawiliśmy sztafety dziewcząt i chłopców 4x100m, które z powodzeniem rywalizowały z mocnymi drużynami z innych pomorskich klubów. Dziewczęta w składzie: Dagmara Openkowska, Kinga Mollus, Dominika Kazubowska i Daria Kufta uzyskały czas 56,75. Natomiast chłopcy mając pełną obsadę młodzików, z nowym zawodnikiem Bartkiem Klofczyńskim, który już w biegu na 300m pokazał, że ma duże możliwości, wywalczyli III m-ce z wynikiem 49,87. Skład sztafety stanowili: Filip Siuda, Bartosz Klofczyńki, Wojciech Braun i Tomasz Kotowski.

Podczas II rzutu ligi młodzików na wyremontowanym stadionie Gdańskiego AWF-u padło aż 11 rekordów naszych klubowiczów. Wartościowe wyniki uzyskali: Tomasz Kotowski w biegu na 600m - 1:30,20 (III kl. sportowa!) oraz Wojciech Braun na tym samym dystansie 1:33,96. Wśród dziewcząt popularną "sześćsetkę" znakomicie pobiegła Daria Kufta ustanawiając rekord klubu wynikiem 1:47,78. Poprawiła go jeszcze w Chojnicach, 19 czerwca, na 1:47,00. Rekord klubu odebrała jej jednak Kinga Mollus - 1:46,18.
W Chojnicach świetne wyniki uzyskali także: Dominika Kazubowska 1000m - 3:13,62, Tomasz Kotowski 400m - 55,73, Dawid Went 1000m - 2:50,20 oraz piątoklasistka Natalia Noga w biegu na 600m - 2:03,10.

Warto wspomnieć o zawodniczkach, które wzięły udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach kraju LZS-ów. Dominika Nowakowska z wynikiem 4:32,55 na 1500m zdobyła IV m-ce. Drugiego dnia rywalizacji stanęła na starcie 800m uzyskując przeciętny wynik 2:18,71, co dało jej VI lokatę. Niestety Dominika uległa kontuzji, dość poważnie naciągając ścięgno achillesa. Prawdopodobnie uraz ten jest na tyle poważny, że wykluczy ją z udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów, które rozpoczną się w Bielsko Białej już 9 lipca.

Dominika Kazubowska startując pierwszego dnia mistrzostw na 400m wynikiem 67,34 wywalczyła 17 miejsce wśród juniorek młodszych. Dzień później w biegu na 800m pobiegła 2:31,30.

Aktualnie, dwójka zawodników Dawid Went i Michał Grotha wraz z trenerem wyjeżdżają 26 czerwca na 2 tygodniowe kolonie do Ustki. Tego samego dnia wszyscy wezmą udział w biegu Piekarczyka w Elblągu. Reszta pod okiem Prezesa klubu Henryka Główczewskiego, niegdyś znakomitego średniodystansowca będzie trenować na smętowskich terenach. W lipcu lekkoatleci wezmą udział w dwóch mityngach, w Sopocie (14 lipiec) oraz Bydgoszczy (17 lub 18 lipiec) , a już 8 sierpnia 14 osobowa kadra LLKS-u wyjedzie na 13 dniowe zgrupowanie do Szczawnicy, by przygotować się do drugiej części sezonu.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych startach. Poniżej przedstawiamy fotorelację z Chojnic (19.06).

kn

ZDJĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz