piątek, 25 czerwca 2010

Z Policji. Nowy Wiec - Szczodrowo - śmiertelny wypadek. Inne

Starogard Gd. dnia 25.06.2010r.Starogard Gdański - ŚMIERTELNY WYPADEK, ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA

Policjanci z Posterunku w Skarszewach wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, 24 czerwca br. ok. godz. 15.40 na trasie Nowy Wiec - Szczodrowo w gm. Skarszewy. W wyniku uderzenia w drzewo śmierć poniósł 17-letni motocyklista.

Wczoraj dyżurny starogardzkiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło przed miejscowością Nowy Wiec na terenie gminy Skarszewy.
Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący motorem, wyjeżdżając z łuku drogi, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w drzewo. 17-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu.
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

sierż. sztab. Angelika Kreft
KPP Starogard Gdański

Starogard Gd. dnia 24.06.2010r.


UCIEKAŁ Z ZAKAZEM, TERAZ STANIE PRZED SĄDEM

Dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj w pościgu kierowcę volkswagena, który nie stosował się do sądowego wyroku. Mężczyzna kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Wczoraj kilka minut po godz. 16.00 w miejscowości Płaczewo dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zauważyli osobowego volkswagena. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że jego kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Gdy funkcjonariusze zatrzymywali pojazd do kontroli drogowej kierujący volkswagenem nie zareagował na sygnały policjantów i nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczął się kilkukilometrowy pościg, w czasie którego niechlubny kierowca powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zmuszając innych kierowców do zjeżdżania na pobocze.

Po pewnym czasie uciekający samochód wjechał na teren prywatnej posesji. Kierowca volkswagena porzucił auto i próbował uciekać ale po chwili został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 68-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.Starogard Gd. dnia 24.06.2010r.


ODPOWIE ZA KRADZIEŻ WÓZKÓW DZIECIĘCYCH

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Skarszewy, który na początku kwietnia br. ukradł 3 wózki dziecięce o łącznej wartości ponad 1,5 tys. zł. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut kradzieży cudzego mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zarzuty kradzieży cudzego mienia usłyszał wczoraj 24-letni mieszkaniec gminy Skarszewy. Na jego trop wpadli śledczy ze Starogardu Gdańskiego. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze zatrzymany mężczyzna ukradł 3 wózki dziecięce warte ponad 1,5 tys. zł.

Zabrał je ze strychu budynku, w którym zamieszkiwał, a następnie przekazał swojemu znajomemu do sprzedaży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Niebawem 24-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież cudzego mienia. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz