niedziela, 6 czerwca 2010

Sportowy jubileusz Jana z Jani

22 maja (w sobotę) w Kościelnej Jani odbyła się najstarsza impreza biegowa w gminie Smętowo - XV Wojewódzkie Biegi Przełajowe "Szlakami Jana z Jani", pamięci pierwszego wojewody pomorskiego. Organizatorem biegowych zmagań był miejscowy GOKSiR, pomorskie zrzeszenie LZS, Urząd Gminy, LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo oraz Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd. i Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Zawody oczywiście wsparły organizacyjnie sołectwa, KGW ze Starej i Kościelnej Jani, świetlice wiejskie oraz strażacy z OSP Leśna Jania.
Przed rozpoczęcie rywalizacji podopieczni świetlicy wiejskiej w Kościelnej Jani przygotowali inscenizację pt. "Jak to z herbem Jana z Jani było", jednak ty razem w wersji humorystycznej przy bardzo bogatej scenografii.

Rywalizację rozpoczął tradycyjnie bieg Vipów na dystansie 400m, po którym rozpoczęły się zmagania w aż 15 kategoriach wiekowych. Łącznie w zawodach udział wzięło ok. 200 zawodników z Pomorza i Kujaw.
Z dobrej strony pokazali się biegacze miejscowego LLKS-u, którzy stawali na podium niemalże we wszystkich kategoriach.
W głównym biegu mężczyzn na dystansie 6 km tryumfował Leszek Zblewski z klubu Remus Kościerzyna wbiegając na metę z kilkudziesięciu metrową przewagą nad Markiem Wojtasem z Tucholanki i Mateuszem Niemczykiem z Kociewskiego klubu Biegacza w Starogardzie Gd.
Bieg kobiet odbył się bez niespodzianek. Zwyciężczynią została Dominika Nowakowska, mieszkanka Smętowa Granicznego, znana w kraju biegaczka na średnich dystansach, która od czasu do czasu po bieżnią startuje w imprezach gminnych. Jako druga na mecie stawiła się Sylwia Kreft z Floty Gdynia.

Bieg co roku zyskuje na popularności, również dzięki wprowadzeniu losowania atrakcyjnych nagród wśród wszystkich, który ukończyli swój bieg. W tym roku nagrodę główną - rower górski ufundowany przez wójta gminy, p. Zofię Kirszenstein wylosował, 3 rok z rzędu mieszkaniec Kamionki!

Najmłodszym uczestnikiem biegu, mając 5 lat została Oliwia Kozłowska ze Starej Jani. Najstarszym zawodnikiem był Ryszard Ziółkowski z Gniewu, były Dyrektor ośrodka GOKSiR w Smętowie.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, instytucjom, firmom
i organizacjom, które włączyły się w przebieg tegorocznych zawodów, także właścicielom sklepów "Kacper" ze Smętowa oraz kwiaciarni "Wrzos" za pięknie udekorowane wazony.

Na koniec serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu 31 maja do Smętowa na IV Masowy bieg dla wszystkich w dniu bez papierosa. Do pokonania dystans 1 km. Pierwszych 200 zawodników otrzyma unikatowy medal, a w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo upominki i dyplom. Dzień później miejscowy GOKSiR organizuje otwarcie nowo utworzonego placu zabaw wraz z ogromem atrakcji dla dzieci. Rozpoczęcie imprezy o godz. 15.00.

WYNIKI XV Wojewódzkich Biegów Przełajowych "Szlakami Jana z Jani" - PDFZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz