poniedziałek, 7 czerwca 2010

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Proboszcza zblewskiego

Ks. prałat Zenon Górecki, proboszcz parafii zblewskiej, 26 maja rozpoczął celebrację obchodów 25-lecia służby kapłańskiej.Tego dnia w katedrze pelplińskiej odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za minione lata służby Bogu i ludziom. Eucharystii przewodniczył Biskup Pepliński Jan Bernard Szlaga, a obecni byli - rodzina jubilata, wielu przyjaciół oraz parafian.

Następnego dnia jubileusz świętowano w Zblewie. Ks. Proboszcz chciał ten ważny dzień uczcić razem ze swoimi parafianami.

O godzinie 18 rozpoczęła się Msza Święta, w której Liturgii Słowa przewodniczył Biskup Diecezjalny. Ksiądz Prałat otrzymał na niej błogosławieństwo arcypasterskie na kolejne lata wierności Chrystusowi. Licznie zgromadzili się parafianie i delegacje, które na koniec liturgii złożyły szczere życzenia. Obecna była również rodzina ks. Zenona Góreckiego.

Podczas Mszy św. Ks. Biskup złożył na ręce Matki Jubilata podziękowanie za obecność i rodzinne wsparcie, którym cieszy się Ks. Proboszcz.

Po Eucharystii poświęcony został kamienny obelisk znajdujący się przed kościołem dedykowany Kapłanom Męczennikom wszech czasów. Później księża udali się do plebanii, chcąc złożyć swemu przyjacielowi życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu. Parafianie natomiast udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie czekał na wszystkich gości poczęstunek i dobra zabawa.

Po podaniu kawy i ciasta oraz gorącej zupy ks. wikariusz Robert Kierbic zapraszał zebranych do wspólnego tańca przy muzyce proponowanej przez fantastyczny zespół "Aqua" z Borów Tucholskich. Harcerze jako pierwsi zajęli parkiet bawiąc się radośnie razem z ks. Robertem. Po długim czasie oczekiwania w Gminnym Ośrodku Kultury zjawił się nasz jubilat, Ksiądz Proboszcz. Na samym początku wszyscy głośno zaśpiewali "Sto lat", a potem przyszedł czas na życzenia. Przed Jubilatem ustawiła się bardzo długa kolejka, ponieważ wszyscy chcieli tego dnia być z ukochanym Księdzem Proboszczem i życzyć mu dalszych łask.

Potem Ks. Zenon Górecki wpisywał dobre słowo osobom posiadającym książki o kilku latach życia Księdza Prałata, wydanej specjalnie z okazji obchodów srebrnego jubileuszu. Każdy z przybyłych otrzymał również obrazek jubileuszowy z fotografią księdza proboszcza i modlitwą w jego intencji.

Życzymy naszemu Proboszczowi obfitości łask Bożych. Będziemy się też modlić. Modlitwa to najprostsza, ale najlepsza forma życzeń, bo płynąca prosto z naszych serc.

Klaudia Ciesielska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz