wtorek, 15 czerwca 2010

Z Policji. Zatrzymał pojazd na drzewie. Inne

Starogard Gdański, 15.06.2010r.


ZATRZYMAŁ POJAZD NA DRZEWIE

Wczoraj na drodze krajowej nr 22 w Czarnej Wodzie doszło do wypadku drogowego. Osobowe suzuki rozbiło się na drzewie. Kierowca rozbitego auta nie posiadał prawa jazdy. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z posterunku w Zblewie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj kilka minut przed północą na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda.

Jak ustalili pracujący na miejscu śledczy 27-letni kierowca osobowego suzuki jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego z nieustalonej do tej pory przyczyny zjechał na lewą stronę drogi, a następnie przodem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku tego zderzenia obrażeń ciała doznał kierowca i pasażerka pojazdu. Do szpitala trafił również podróżujący tym autem 6-latek. Na szczęście, jak potwierdziły przeprowadzone badania, nie odniósł on żadnych obrażeń ciała. Wiadomo już, że kierowca - mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się jednak, że posiada on do 2012 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ten sam wymiar kary przewidziany jest za niestosowanie się do wyroku sądu.


MIAŁ ZAKAZ, BYŁ POSZUKIWANY I KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 53- letni mieszkaniec gminy Skarszewy, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna kierował niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym oraz popełnił przestępstwo łamiąc obowiązujący do 2019 roku zakaz sądowy.

Wczoraj popołudniu policjanci ze Skarszew zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. 53-latek kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że kierowca ursusa poszukiwany jest przez starogardzki sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

Ponadto wyszło na jaw, że zatrzymany do kontroli drogowej traktorzysta posiada do 2019 roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami w ruchu lądowym.

Interweniujący policjanci ujawnili, że mieszkaniec gminy Skarszewy nie posiada prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z decyzją sądu trafi on do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 1,5 roku pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.

Niechlubny uczestnik ruchu drogowego po raz kolejny odpowie za jazdę wbrew zakazowi. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie ciągnikiem rolniczym pomimo braku uprawnień oraz brak dokumentów od pojazdu.


Starogard Gd. dnia 14.06.2010r.


MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W OGRODZENIE I WYRWAŁ ZNAK DROGOWY

Policjanci ze Skórcza wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj wieczorem w miejscowości Mirotki. W wyniku uderzenia w znak drogowy do szpitala trafił 19-letni motocyklista i jego 17-letnia pasażerka.

Wczoraj około godz. 19.50 policjanci ze Skórcza otrzymali zgłoszenie o tragicznym w skutkach wypadku drogowym, który wydarzył się w miejscowości Mirotki.

Jak ustalili pracujący na miejscu śledczy do wypadku doszło po tym, jak 19-letni motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w znak drogowy wyrywając go z ziemi, a następnie w płot ogradzający posesję.

W wyniku tego wypadku obrażeń ciała doznał motocyklista oraz 17-letnia pasażerka. Ranne osoby trafiły do starogardzkiego szpitala.

Wiadomo już, że motocyklista posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w czasie jazdy nie miał założone na głowie kasku ochronnego. Aby ustalić stanu trzeźwości, od kierowcy pobrana została krew.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.


PO ZDERZENIU Z DRZEWEM WYLECIAŁ Z POJAZDU

Do groźnego wypadku drogowego doszło dzisiaj nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Pączewo. W wyniku uderzenia peugeotem w drzewo dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do starogardzkiego szpitala. Siła uderzenia była tak potężna, że kierowca został wyrzucony z pojazdu, a z auta oderwał się silnik.

Policjanci ze Skórcza wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego jaki wydarzył się dzisiejszej nocy w miejscowości Pączewo na drodze wojewódzkiej nr 222. Około godz. 0.20 jadący prawdopodobnie w kierunku Skórcza peugeot z impetem najechał na drzewo znajdujące się po lewej stronie drogi. Siła uderzenia była tak potężna, że 28-letni kierowca został wyrzucony z pojazdu, a z peugeota oderwał się silnik.

Pasażer rozbitego peugeota został wyjęty z pojazdu przez strażaków, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wycięli z auta ciężko rannego 18-latka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego zdarzenia mogła być nadmierna prędkość.


ODZYSKALI PRZEDMIOTY POSZUKIWANE PRZEZ BELGIJSKĄ I DUŃSKĄ POLICJĘ

W miniony piątek kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli na policyjnym parkingu osobowego renault. Auto zostało utracone na terenie Belgii. Dwa dni wcześniej funkcjonariusze z tego wydziału odzyskali poszukiwaną przez duńską policję ładowarkę teleskopową. Obecnie policjanci ustalają w jaki sposób zabezpieczone pojazdy dotarły do Polski.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego w miniony piątek zabezpieczyli na parkingu strzeżonym osobowego renault. Gdy policjanci sprawdzili w policyjnych kartotekach numer nadwozia okazało się, że samochód jest poszukiwany przez policjantów z Belgii.

Dwa dni wcześniej funkcjonariusze z tego samego wydziału zabezpieczyli na parkingu strzeżonym ładowarkę teleskopową. Okazało się, że maszynę poszukuje duńska policja.

Obecnie policjanci ustalają w jaki sposób oba pojazdy trafiły do Polski.


mł. asp. M. KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz