piątek, 25 czerwca 2010

V Festyn Rodzinny Magia Kwiatów Polnych

Piękno przyrody Kociewia jako inspiracja do Festynu Rodzinnego Magia Kwiatów Polnych.

Mieszkamy na granicy z Borami Tucholskimi to ostoja spokoju i piękna przyrody. KOCIEWIE to region mało znany, a coraz częściej odwiedzany przez turystów. Festyn został zainspirowany przyrodą kociewską, która otacza nas każdego dnia, a my w zabieganiu nie zawsze ją zauważamy. Więc przystańmy, a zobaczymy jak piękno zagląda do naszego życia, które często jest szare.To piękno złożyliśmy w bukiety polnych kwiatów, które wystawione zostały na festynie. Najpiękniejsze bukiety z polnych kwiatów mogliśmy zobaczyć na V Festynie Rodzinnym Magia Kwiatów Polnych. Na konkurs zgłoszono 28 bukietów ułożonych przez chętnych z terenu powiatu. Bukiety obfitowały w polne maki, chabry i wiele innych polnych kwiatów, które możemy spotkać w czasie spacerów.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Elżbieta Szwarc
II miejsce Halina Wika
III miejsce Agnieszka Malecka

Festyn co roku przygotowany jest z myślą o dzieciach i to dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji. Uczyły się chodzić na szczudłach, malowały i chodziły w kaloszach. Degustowały potrawy regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Skórcz. Po ciężkich zmaganiach sportowych i sprawnościowych poznawały sztukę kociewską, oglądając wraz z rodzicami hafty kociewskie w stylu Garnysz i Wespowej, wykonanych przez Annę Ledwożyw, rzeźby wykonane przez Reginę Matuszewską, Jerzego Kamińskiego, Leszka Baczkowskiego, Tomasza Bednarczyka, malarstwo na szkle wykonane przez Mirosława Osowskiego, haft krzyżykowy Bogumiły Nowickiej, Haliny Kulczyńskiej i jej syna Mirosława Kulczyńskiego. Dodatkowo wystawę uświetniła Józefa Drożdż swym malarstwem na szkle i haftami oraz Wojciech Licbarski pracami wykonanymi szydełkiem.

Dzieci brały udział w konkursach plastycznych pt" Piękna Przyroda Kociewia"

Nagrodzeni:

KONKURS PLASTYCZNY ,,POLNE KWIATY""

KATEGORIE KLASY: 1-3
I. Katarzyna Flisik PSP Pączewo
II. Bernadeta Bielińska kl. III Barłożno
III. Natalia Klejna kl. ,,0"" Barłożno

KATEGORIE KLASY: 4-6
I. Martyna Sprengel kl. V
II. Adrian Lemański kl. IV Wielki Bukowiec
III. Radek Łojewski kl. VI Pączewo

KATEGORIE KLASY: GIMNAZJUM
I. Izabela Kuchta Bobowo
II. Paulina Sikora Lat 14, Pączewo
III. Sylwia Szlosowska kl. II


KONKURS PLASTYCZNY ,,PIĘKNA PRZYRODA KOCIEWIA""

KATEGORIE KLASY: 1-3
I. Bartek Sowiński kl. II Barłożno
II. Sylwia Szewalska kl. I Wielki Bukowiec
III. Filip Felski kl. II Barłożno

KATEGORIE KLASY: 4-6
I. Wiktoria Ciesielska kl. Vb Bobowo
II. Krystian Ciesielski kl. VI Bobowo
III. Aleksandra Polakowska kl. VI Wielki Bukowiec

Łącznie na konkursy wpłynęło 226 prac plastycznych.
Na zakończenie imprezy odbył się recital Jolanty Ciechowskiej, znanej i lubianej wykonawczyni przebojów tanecznych, którymi bawiła zebranych gości. Festyn odbył się w Barłożnie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Barłożnie im. Ks. Senatora Feliksa Bolta.

O FESTYNIE - PDF

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz