czwartek, 10 czerwca 2010

Plac zabaw przy GOKSiR – i to jaki!!!

Długo oczekiwana inwestycja modernizacji Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji dobiegła końca, a wraz z nią oddanie do użytku nowo utworzonego placu zabaw. Dzięki środkom z UE w ramach programu "Odnowa i rozwój wsi" plac zabaw wyposażony został w siedem atestowanych urządzeń dla dzieci, także tych starszych.

Znaleźć można w nim urządzenia takie jak: huśtawka, sprężynowce, baszta ze zjeżdżalnią i trapem oraz podestami. GOKSiR zakupił także piaskownicę. Swój udział w zagospodarowaniu terenu miało także sołectwo Smętowo Graniczne, które zakupiło ozdobny parkan. Właściwie prace ziemne mające odpowiednio przygotować teren pod inwestycję trwały już od roku ubiegłego, kiedy to nawieziono kilkanaście ciężarówek ziemi i zniwelowano różnice poziomu. Zadbano także efektowne o ogrodzenie, które samodzielnie stworzyli pracownicy ośrodka. Plac zabaw to dopiero jeden z celów jaki udało się osiągnąć. Kolejną realizacją przy placu ma być wykonanie wielkiej drewnianej wiaty, wraz z miejscem na ognisko, grilla i zabawy taneczne. Dzięki temu GOKSiR staje się najchętniej odwiedzanym miejscem w naszej gminie.

Idealnym dniem na uroczyste przekazanie placu zabaw ustalono oczywiście w dzień dziecka. Na ten dzień czekaliśmy nie tylko my, także najmłodsi i ich rodzice. Uroczystość otwarcia nowego placu zabaw połączona z dniem dziecka została zorganizowana przez GOKSiR w Smętowie Gr. oraz Sołectwo Smętowo i Luchowo. W ten wyjątkowy dzień na naszym terenie gościliśmy kilkaset osób. Po oficjalnej części powitania wszystkich uczestników przez Dyrektora Ośrodka Karola Nowakowskiego nastąpiło przecięcie wstęgi przez panią Sołtys Elżbietę Motykowską ks. Andrzeja Talińskiego i Dyrektora GOKSiR. Chwilę później ks. Andrzej pobłogosławił cały teren, życząc sporo radości i bezpieczeństwa jego użytkownikom.

Ten dzień był wyjątkowy także dzięki atrakcjom, jakie zafundował przybyłym ośrodek. Na początek podziwialiśmy występ zespołu tanecznego ERA DANCE pod przewodnictwem p. Moniki Apostołowicz. Warto dodać, że w "II Wojewódzkim Przeglądzie Form Taneczno - Rytmicznych" w Chojnicach, w kategorii gimnazjum - formacje, zajęli III miejsce. Ponadto dzieci do woli mogły korzystać z przejażdżek kucem, quadami czy trampoliny. Nie mogło się obejść bez konkursów, zabaw i zawodów, m.in. przeciągania liny między najmłodszymi, a strażakami, wyścigów rowerowych, a także dla wytrwałych rodziców: bieg z dzieckiem na barana. Duża popularnością cieszyła się wioska rycerska. Nasze panie Opiekunki Świetlic, serwowały wszystkim smakoszom pieczone kiełbaski oraz drożdżówki, które dla wszystkich dzieci przygotowało sołectwo Smętowo. Raziliśmy kilkadziesiąt nagród, medali i dyplomów.

Jednym z ciekawszych punktów programu było przedstawienie teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA", który wystąpił z repertuarem dla dzieci GRYMASY KRÓLEWNY KASI. Przedstawienie traktowało o grzeczności, dobrym wychowaniu i dobrych manierach. Aktorzy ukazali dzieciom, jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i słów oraz jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: "przepraszam", "proszę czy "dziękuję".

Uśmiech na twarzach dzieci, słodkich także od waty cukrowej, gościł aż do wieczora.

Składamy podziękowania za pomoc przy organizacji obchodów dnia dziecka p. Elżbiecie Motykowskiej oraz całej radzie sołeckiej, Ochotniczej Staży Pożarnej w Smętowie Granicznym, p. Andrzejowi Wosk - sołtysowi Bobrowca, który przygotował wspaniałą tablicę z napisem "plac zabaw" oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania imprezy.

GOKSiR

Zdjęcia: Andrzej Wosk


ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz