środa, 2 czerwca 2010

Z Policji. Wypadek drogowy z udziałem 5 pojazdów. Inne

Starogard Gd. 01.06.2010r.WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM 5 POJAZDÓW

Aż 5 samochodów zderzyło się wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej nr 222 w Starogardzie Gdańskim. Do wypadku doszło na ulicy Gdańskiej, gdzie osobowy volkswagen uderzył w tył skody roomster. Uderzona skoda najechała na forda, a ten z kolei uderzył w znajdujące się z przodu auto doprowadzając do reakcji łańcuchowej i kolejnych zderzeń. Jedna z uczestniczących w tym wypadku osób doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Spowodowanie wypadku drogowego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 222 w Starogardzie Gdańskim tylko w jednym wypadku drogowym zderzyło się jednocześnie aż 5 pojazdów. Do zdarzenia doszło podczas sporego natężenia ruchu, albowiem przez wiadukt na ulicy Gdańskiej obecnie przebiega objazd spowodowany remontem przejazdu kolejowego na ulicy Skarszewskiej.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierująca volkswagenem 34-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego jadąc ulicą Gdańską w kierunku miejscowości Kokoszkowy uderzyła w tył jadącej w korku skody. Popchnięta skoda najechała na jadącego w tym samym kierunku forda, a ten z kolei uderzył w golfa. Fala zderzeń zakończyła się, gdy golf uderzył w jadącego w kierunku Gdańska vw caddy.

W wyniku tego wypadku obrażeń ciała doznał 48-letni kierowca skody. Mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w wypadku były trzeźwe. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za spowodowanie wypadku drogowego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.ODPOWIE ZA KRADZIEŻ OBUWIA

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 34-latka, który pod koniec maja br. w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł dwie pary obuwia sportowego. Policjanci odzyskali część z utraconego mienia, a mieszkaniec Kociewia usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj po południu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który pod koniec maja br. w jednym ze sklepów z butami ukradł dwie pary obuwia sportowego.
Niechlubny klient po wejściu do sklepu podszedł do regałów i zabrał dwa kartony firmowych butów. Mężczyzna wybiegł ze sklepu nie uiszczając opłaty za towar. Wówczas przy drzwiach wejściowych odezwały się bramki, które zaalarmowały obsługę sklepu.
Poinformowani o całym zdarzeniu policjanci natychmiast zaczęli działać zmierzając do zatrzymania złodzieja. Już po 5 dniach od kradzieży kryminalni zatrzymali 34-latka.
Jak się okazało mężczyzna miał założone na nogach skradzione wcześniej obuwie. W butach tych doszedł do miejscowej komendy, a tam zabezpieczyli je pracujący nad sprawą policjanci.
Śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.Starogard Gd. dnia 31.05.2010r.GROŹNY WYPADEK DROGOWY / PASAŻERKA WYPADŁA PRZEZ OKNO

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło podczas minionego weekendu na drodze z Linowca do Skarszew. Kierowca osobowego bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Trzy osoby, w tym jedna w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

W minioną sobotę kilka minut po godzinie 01.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się nieopodal Skarszew.

W wyniku zderzenia się osobowego bmw z volkswagenem, aż 3 osoby trafiły do szpitala w tym jedna w stanie ciężkim. Do zdarzenia doszło nieopodal Skarszew na drodze prowadzącej do Starogardu Gdańskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca jadącego od strony Linowca bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód, którym kierował 21-letni mieszkaniec Starogardu obrócił się i wjechał na pas ruchu przeciwnego, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku volkswagenem polo.

Siła tego uderzenia była tak duża, że pasażerka bmw wypadła z pojazdu przez okno. 19-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca bmw spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał 0,45 promila alkoholu w organizmie. Kobieta, która kierowała volkswagenem była trzeźwa.CB-RADIO POMOGŁO W ZATRZYMANIU NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarowego mercedesa, którego zatrzymała drogówka ze Starogardu Gdańskiego. Policjanci podjęli interwencję po tym, jak w radiu CB pojawiły się komunikaty ostrzegające o nietrzeźwym kierowcy.

Wczoraj około godz.: 17.40 patrolujący Starogard policjanci usłyszeli przez CB-radio ostrzeżenia o jadącym drogą 22 w kierunku Chojnic mercedesie, którego kierowca miał być nietrzeźwy.
Z relacji komunikujących się za pomocą radia osób wynikało, że kierowca ciężarówki jedzie wężykiem i powoduje zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci poinformowali o swoich ustaleniach dyżurnego, a następnie pojechali w kierunku drogi nr 22 aby potwierdzić zdobyte wcześniej informacje.
Gdy funkcjonariusze zauważyli odpowiadającą opisowi ciężarówkę jej kierowca na widok radiowozu zjechał na pobocze i zatrzymał się.
Podczas kontroli drogowej okazało się, że 50-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego miał problemy z dmuchnięciem w alkomat. Dodatkowo więc pobrano mu krew do badań.
Policjanci udaremnili nietrzeźwemu uczestnikowi ruchu drogowego dalszą jazdę. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony, a kierowca do policyjnego aresztu.
Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz