wtorek, 29 czerwca 2010

Kronika strażacka - 21.06 - 27.06.2010 r.


Starogard Gdański, 2010-06-28


Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 21.06.2010 - 27.06.2010r.

1.21.06.05.2010 r., Rywałd, ul. Starogardzka - pożar stodoły
Na miejscu zdarzenia strażacy zastali część poddasza budynku gospodarskiego objętą pożarem. Wewnątrz budynku nie było zwierząt. Pierwsze zastępy straży pożarnej podjęły działania gaśnicze: prądy wody po drabinach na poddasze, na palące się siano oraz na zagrożoną pożarem przybudówkę mieszkalną. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej zbudowano stanowisko wodne na pobliskim stawie. Następnie zdemontowano część poszycia dachowego nad palącym się sianem i przystąpiono do przelewania palącego się siana. Poddasze przewietrzono przy pomocy agregatu oddymiającego
i równocześnie usunięto tlące się siano na zewnątrz budynku, gdzie zostało ugaszone.

2.23.06.2010 r., Zblewo - pożar poszycia lasu
Na miejscu zdarzenia zastano pożar ściółki leśnej w młodniku. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palącą się ściółkę. Pożar gaszono również przy pomocy tłumic.

3.24.06.2010 r., Bytonia, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy
O godzinie 01.40 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf po dachowaniu. Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Osobą poszkodowaną zajmowała się obsada karetki Pogotowia. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Z relacji świadków oraz osoby poszkodowanej wynikało, że pojazdem jechała jeszcze jedna osoba. Przystąpiono do przeszukiwania pobliskiego terenu, jednak nikogo nie znaleziono. Na polecenie Policji poszukiwania przerwano. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe oraz płyny eksploatacyjne. Pojazd umieszczono na lawecie Pomocy Drogowej.

4.26.06.2010 r., Borzechowo - przewrócona łódka na jeziorze
Na miejscu zdarzenia zastano przewróconą łódkę typu Ostróda na jeziorze. Na przewróconej łodzi znajdował się mężczyzna. Ratownicy WOPR dopływali do przewróconej łodzi. Ratownicy z OSP udali się na pomoc poszkodowanemu. Po przybyciu zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej sprawiono drugą łódź celem dotarcia do przewróconej łodzi. Po dopłynięciu na miejsce zdarzenia mężczyznę zabrano na łódź OSP, a strażacy JRG i WOPR-u odholowali przewróconą łódź do przystani.

5.27.06.2010 r., Starogard Gdański, rzeka Wierzyca - ciało mężczyzny w rzece
Na miejscu zdarzenia zastano ciało mężczyzny przy brzegu od strony stadionu w rzece Wierzyca. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja oraz karetka Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Strażacy w woderach wyłowili zwłoki mężczyzny i przekazali Policji i Prokuratorowi.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz