poniedziałek, 21 czerwca 2010

Czwartki - po raz pierwszy w Warszawie

W miniony weekend, 11-13 czerwca, czołówka młodych lekkoatletów wystartowała w finale ogólnopolskim XVI edycji Czwartków Lekkoatletycznych na stadionie Orła w Warszawie. Po raz pierwszy Smętowo błysnęło w tej największej sportowej imprezie masowej dla dzieci w Polsce.W zawodach udział wzięło blisko 3 tys. młodych adeptów Królowej Sportu z ponad 50 miast (ośrodków), które zorganizowały eliminacje miejskie. Smętowo Graniczne reprezentowało 16 osób, czterech uczniów z SP w Smętowie i aż 12 z SP w Kopytkowie. Opiekę nad sportowcami sprawowali, nauczyciel wychowania fizycznego
z Kopytkowa Anna Krześniak oraz trener LLKS-u Karol Nowakowski.
Piękna pogoda w stolicy, sporo rekordów życiowych, ogrom emocji i wrażeń oraz postęp
w stosunku do roku ubiegłego - ta w skrócie można opisać występ naszych zawodników.

W tegorocznej edycji aż 3 naszych podopiecznych znalazła się pierwszej dwudziestce. Najlepiej spisała się Dagmara Openkowska, która w biegu na 600m ustanowiła rekord życiowy 1:49, zajmując XI - m-ce. Tylko 4 cm zabrały Gosi Nesterowicz by awansować do finału w skoku w dal roczników 1998, XiV m-ce i 4,24 to wynik z eliminacji, który jest dobrym prognostykiem na przyszłoroczne zawody. Z bardzo dobrym rezultatem, 18 m-cem i wynikiem 44,41 wrócił Piotrek Lipski w biegu na 300m. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym najlepszym miejscem był występ Dagmary Openkowskiej w biegu na 300m (XXI m-ce). Cieszy więc regularny postęp naszych uczniów. Pod uwagę także trzeba wziąć fakt, iż lekkoatletyka w naszym środowisku na takiej płaszczyźnie działa od 2 lat. Największe sukcesy jeszcze przed nami.
Trzydniowy pobyt w stolicy był doskonałą okazją by czwartkowiczom pokazać uroki tego miasta. W niedzielne popołudnie, po zakończeniu zawodów udaliśmy się na plac zamkowy
i pobliskimi urokliwymi alejkami pod pomnik powstańców. Dla większości była to pierwsza wizyta w Warszawie.
Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym. LLKS Smętowo pozyskał na ten cel fundusze w ramach dotacji na realizację Czwartków La. Stąd też składamy ogromną podziękowania p. Zofii Kirszenstein Wójtowi Gminy Smętowo współpracę przy tegorocznej edycji.

Czwartki LA są doskonałą alternatywą dla naszej szkolnej młodzieży, a także idealnym momentem by rozpocząć sportową przygodę, dlatego nie poprzestajemy na tej edycji i we wrześniu spotykamy się ponownie na stadionie GOKiR-u w Smętowie. Czwartki to kapitał dla naszych młodych sportowców, który na pewno zbierze żniwo w wieku juniora i później. Na rundę jesienną zaplanowano 3 starty, terminy podamy później.

Zapraszamy wszystkich chętnych na rozpoczęcie przygody z Królową Sportu. Zajęcia przez okres wakacyjny odbywać się będą: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 11.00. Od 8 sierpnia do 23 sierpnia 15 osobowa grupa LLKS odbędzie pierwsze zgrupowanie górskie w miejscowości Szczawnica.

W imieniu organizatorów składamy raz jeszcze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia naszego III Grand Prix Czwartków La:
Urząd Gminy w Smętowie Granicznym.
Urząd Wojewody Pomorskiego.
Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.
Piekarnia "U Jasia" - p. Janusz Moczyński.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Krześniak, Monika Apostołowicz, Iwona Chrzanowska, Piotr Gniewkowski, Edmund Chyła.
Pracownicy GOKSiR: Mariola Jeziorka, Maria Kozłowska, Zofia Balewska, Beata Leńska, Żaneta Sosonowska, Danuta Nitza, Piotr Kosieniak, Anna Walkowska, Emilia Piór, Wiesław Prabucki, Stanisław Nesterowicz,
dzięki Wam III edycję możemy zaliczyć do bardzo udanych!

Szczegółowe wyniki uzyskane podczas XVI Finału Ogólnopolskich Czwartków la, Warszawa 12-13 czerwiec 2010r.

Roczniki 1997
11 m-ce - Dagmara Openkowska - 600m - 1:49,81 (PB) - Smętowo
18 m-ce - Lipski Piotr - 300m - 44,41 (PB) - Kopytkowo
29 m-ce - Przemysław Wawrzonkowski - 1000m - 3:15,22 - Smętowo
52 m-ce - Kozłowski Adrian - 300m - 50,69 (PB) - Kopytkowo
58 m-ce - Łepek Szymon - rpp - 49,00 - Kopytkowo
66 m-ce - Moczyńska Marta - 60m - 9,66 (PB) - Kopytkowo
69 m-ce - Kufta Kamila - 60m - 10,82 - Kopytkowo
Roczniki 1998
14 m-ce - Nestorowicz Małgorzata - 4,24 (PB) - Kopytkowo
24 m-ce - Dawid Jedwabnik - 300m - 48,25 (PB) - Smętowo
38 m-ce - Noga Natalia - 300m - 53,84 (PB) - Kopytkowo
41 m-ce Patryk Chyła - 300m - 300m - 51,84 (PB) - Morzeszczyn
44 m-ce - Sajak Paulina - 60m - 9,42 (PB) - Kopytkowo
60 m-ce - Dobek Weronika - 60m - 10,23 - Kopytkowo
Roczniki - 1999
56 m-ce - Noga Dominik - 60m - 9,70 - Kopytkowo
67 m-ce - Łepek Hubert - rpp - 36,50 - Kopytkowo
98 m-ce - Szczeblewski Jakub - rpp - 25,00 m - KopytkowoTrochę statystyki:
18 - tyle osób liczyła nasza ekipa (16 zawodników i 2 opiekunów).
90 - nagród rzeczowych wręczyliśmy naszym zawodnikom.
800 - sztuk dyplomów wręczyliśmy zawodnikom za udział w III Grand Prix.
ok. 3 tyś. - tylu uczniów z całej Polski wystartowało podczas XVI finału Ogólnopolskiego.
10788 - tyle punktów w rywalizacji szkół uzyskała PSP Kopytkowo, drugie PSP w Smętowie zgromadziło - 6635 pkt.

Karol Nowakowski

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz