poniedziałek, 21 czerwca 2010

Kronika strażacka - 14.06 - 20.06.2010 r.

Starogard Gdański, 2010-06-21Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 14.06.2010 - 20.06.2010r.14.06.2010 r., Pączewo, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy na jezdni (po uderzeniu w drzewo) oraz dwie osoby poszkodowane. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na zewnątrz pojazdu (nieprzytomna); druga (przytomna) pod wpływem zdarzenia, przebywała w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy OSP udzielili pomocy przedmedycznej osobie znajdującej się na zewnątrz pojazdu, a przy użyciu narzędzi hydraulicznych przystąpili do wykonania dostępu do osoby znajdującej się w pojeździe, której również udzielano pomocy przedmedycznej. Po przybyciu karetek Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe, a zniszczony pojazd umieszczono na lawecie.


17.06.2010 r., Koźmin, droga powiatowa nr 2414 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się przedział silnika w samochodzie osobowym. Kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem jechały dwie osoby: jedna poszkodowana znajdowała się przy samochodzie, a druga oddaliła się w nieznane miejsce. Strażacy zabezpieczyli teren działań i równocześnie podjęli czynności gaśnicze na palący się przedział silnika. Udzielono medycznej pomocy przedlekarskiej jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłym na miejsce służbom medycznym. Następnie podjęto działania zmierzające do odszukania drugiej osoby jadącej pojazdem. Po przybyciu Policji w dalszym ciągu prowadzono poszukiwania osoby, która oddaliła się z miejsca zdarzenia. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd usunięto na pobocze drogi.


18.06.2010 r., Zblewo, ul. Dworcowa - pożar poddasza

Na miejscu zdarzenia zastano pożar na poddaszu w budynku jednorodzinnym, który objął całą powierzchnię poddasza. Strażacy-ochotnicy zabezpieczyli teren działań i podjęli czynności gaśnice: prąd wody w natarciu wewnętrznym po klatce schodowej na poddasze, a drugi po drabinie przystawnej w natarciu zewnętrznym. Po przybyciu zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej podano trzeci prąd wody w natarciu zewnętrznym. Następnie strażacy rozebrali pokrycie dachowe oraz nadpaloną konstrukcję dachową. Sukcesywnie usuwano nadpalone elementy konstrukcji dachowej, również usuwano z poddasza nadpalone wyposażenie, które zostało dogaszone na zewnątrz budynku. Z uwagi na fakt, iż konstrukcja stropu była betonowa nie istniała potrzeba ewakuacji mienia z parteru.


W ubiegłym roku na dzień 20 czerwca odnotowano w sumie 778 zdarzeń (pożary 380, miejscowe zagrożenia 377, alarmy fałszywe 21), a w roku 2010 na dzień 20 czerwca odnotowano 866 zdarzeń (pożary 296, miejscowe zagrożenia 557, alarmy fałszywe 13).Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz