wtorek, 22 czerwca 2010

Okienko wójta Trawickiego. Dziś gminą możemy się chwalić

Czerwiec - miesiąc sztandarowych imprez

Czerwiec jest miesiącem, w którym rozpoczynamy nasze sztandarowe imprezy: Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych i Zawody Strong-Man. W tym roku te dwie imprezy były wkomponowane w Obchody 20-lecia Samorządu Gminy Zblewo.
27 maja 1990 roku po raz pierwszy mieliśmy szansę jako obywatele wybierać naszych przedstawicieli do rządzenia naszą małą ojczyzną - gminą Zblewo. Z tej okazji odbywała się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem infułata Stanisława Grunta oraz uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której wyróżniliśmy osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszej gminy. Korzystając z okazji chciałem wszystkim podziękować za udział w tych uroczystościach, a wszystkim wyróżnionym dziękuję za udział w rozwoju gminy, którą dzisiaj, po 20 latach, możemy się chwalić i szczycić. Jak zwykle na tych imprezach dopisała pogoda. Jeden z rolników, gdy zapytałem go, czy był na uroczystościach, powiedział: "Jest pan sam sobie winien, bo już się utrwaliło u nas powiedzenie, że jak Trawicki robi festyn, trzeba szybko kosić trawę, gdyż na pewno przez dwa dni będzie dobra pogoda". Cieszę się, że i tym razem nie zawiodłem.

Z okazji Obchodów 20-lecia Samorządu Gminy Zblewo wydaliśmy też książkę pod redakcją Tadeusza Majewskiego. Każdy z włodarzy, który miał wpływ na wydarzenia 20-lecia naszego samorządu, jeżeli miał coś do powiedzenia, mógł się w niej swobodnie wypowiedzieć. Ci, co się nie wypowiedzieli, nie mieli widocznie nic do przekazania.

Kończymy rok szkolny. Niedawnym wydarzeniem było oddanie boiska w Kleszczewie podobnego do Orlika 2012, ale z programu Boisko Wielofunkcyjne. Przy tej okazji chciałem podziękować Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu i młodzieży szkolnej Kleszczewa Kościerskiego za piękną uroczystość zorganizowaną na otwarcie tego obiektu.

Przemawiając na na uroczystej akademii z okazji Obchodów 20-lecia Samorządu Gminy Zblewo między innymi powiedziałem, że wójt bez marzeń nie jest żadnym wójtem, że wójt który pracuje od godziny 8 do godziny 16 nie jest żadnym wójtem. Ja obiecuję, że jako wójt mam marzenia i myślę o swojej małej ojczyźnie przez cały czas, abyśmy mieli wspólną przyjemność cieszyć się z realizacji marzeń, które przez naszą pracowitość, inteligencję, spryt urzeczywistniamy.

Gwiazdą Obchodów 20-lecia Samorządu Gminy Zblewo byli Skaldowie i Lolek Orkiestra z Zamościa. Z tymi drugimi miałem przyjemność w jednym z utworów zagrać na akordeonie. Znajomość zespołu Lolka z Zamościa ze Skaldami zaowocowała wspólnym koncertem. Natomiast Lolek Orkiestra zaprzyjaźnił się ze mną w momencie wręczenia mi w ubiegłym roku Nagrody Wójta w Nałęczowie. Zaskoczyła mnie frekwencją na koncercie Skaldów. Rzesza fanów była kilkutysięczna. Był też nasz ksiądz prałat proboszcz Zenon Górecki. Świadczy to o tym, że zespoły mojej młodości są cały czas na fali, bo oni nie grają z playbacku, a na żywo. Każdy ich koncert jest w pewnym sensie jednostkowym wydarzeniem. Poza tym ich niektóre utwory są ponadpokoleniowe, choćby mój ulubiony "Kulig".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz