wtorek, 23 lipca 2013

Festyn Kociewski - fotoreportaż (1)

Festyn Kociewski - fotoreportaż (1)
W dniu 21 lipca br. (niedziela) na stadionie sportowym w Zblewie odbył się XV Festyn Kociewski.
Konferansjerem był błyskotliwy i bardzo dowcipny Paweł Konnak "Końjo".

Imprezę rozpoczęliśmy występem zespołu RODZINA na nutę Kociewską. Po występie zespołu RODZINA została przeprowadzona prelekcja na temat pierwszej pomocy przedlekarskiej, jak również pokaz pierwszej pomocy. Ten punkt festynu miał za zadanie w łatwy i przyjemny sposób zachęcić osoby obecne na imprezie do podjęcia działań zmierzających do poszerzenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pomocy ofiarą wypadków komunikacyjnych, a także pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po przeprowadzonej prelekcji w namiocie przy scenie każda osoba chętna mogła utrwalić świeżo zdobytą wiedzę w praktyce, przy użyciu fantomów szkoleniowych.

Jedną z atrakcji podczas festynu, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród publiczności, był KONKURS SOŁECTW. W konkursie startowały sołectwa z: Białachowa, Karolewa, Kleszczewa Kościerskiego, Pinczyna oraz Zblewa. Zwyciężyło sołectwo z Karolewa.

Po konkursie Sołectw mogliśmy wysłuchać gadek oraz wierszy kociewskich w wykonaniu dzieci z zespołu regionalnego "Brzady" z Pinczyna.

Podczas Festynu odbył się także konkurs kulinarny o puchar Wójta Gminy Zblewo "LETNI DESER KOCIEWSKI". Startowało razem 10 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Zblewo. Puchar zdobyła Pani Grażyna Gliniecka z KGW z Karolewa. Pani Grażyna przygotowała deser - lody z płatkami róży.

Po konkursach mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu zespołu LOGAN ROUTE. Zespół wykonał największe hity Queena. Swoją stylizacją i choreografią nawiązali do koncertów swych idoli. Dla publiczności zaśpiewały jeszcze takie zespoły jak: HOLD, SMILE działający przy Zespole Szkół Publicznych w Bytoni oraz zespół PANDEMIA.

Na Festynie nie mogło zabraknąć Naszych muzycznie uzdolnionych Kociewiaków, którzy wystąpili przed gwiazdą wieczoru.
Gwiazdą wieczoru był zespół BIG CYC. Festyn zakończyliśmy pokazem sztucznych ogni.

Organizacja Festynu Kociewskiego w miejscowości Zblewo współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFPROW) w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz