wtorek, 30 lipca 2013

KRONIKA STRAŻACKA - 28.07.2013 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń
za okres od dnia 22.07.2013 r. do dnia 28.07.2013 r.

1. 26.07.2013 r., Bączek, droga powiatowa 2707 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe znajdujące się na poboczu po zderzeniu czołowym. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, które znajdowały się poza pojazdami
i były przytomne. Droga była całkowicie zablokowana. Jeden z pojazdów zasilany był gazem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym samym czasie odłączono zasilanie akumulatorów w pojazdach. W samochodzie Fiat Panda zamknięto zawór główny gazu. Po przybyciu dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane ratownikom medycznym. Policja, podczas prowadzonych działań, kierowała ruchem wahadłowo.

2. 27.07.2013 r., Frąca, droga powiatowa 2727- wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy po uderzeniu w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Na jezdni rozsypany był rzepak. Właściciela uszkodzonego ogrodzenia nie było na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, usunęli rozsypany rzepak z jezdni.

3. 28.07.2013 r., Miradowo, droga krajowa 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się na pasie jezdni po czołowym uderzeniu w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem znajdowała się w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ruchem kierowała Policja. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie pojazdu w energię elektryczną, następnie ratownicy usunęli pojazd na pobocze drogi. Z jezdni usunięto zanieczyszczenia powypadkowe.

W minionym okresie straż pożarna usunęła 25 kokonów owadów błonkoskrzydłych.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz